Son Dakika: İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar tamamen durduruldu

İstanbul'da hava muhalefeti nedeniyle tüm uçuşlar geçici olarak durdurulduğu açıklandı. Saat 18:00'a kadar İstanbul'da tüm hava alanlarında hiç bir uçak iniş ya da kalkış gerçekleştiremeyecek.

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı ulaşımı etkilemeye devam ediyor. Tüm Türkiye'de yaşanan ulaşım sıkıntılarına şimdi bir de İstanbul'daki uçuşların kapanması eklendi. 

Yapılan açıklamaya göre İstanbul Havalimanı'ndaki tüm uçuşlar geçici olarak durduruldu. En erken 18:00'da uçuş faaliyetleri durduruldu. 

Yerde bulunan uçaklarda motorlarını kapatırken pist temizleme ve tuzlama çalışmaları devam ediyor. Havada olan uçaklarda içinse bekleme devam ederken iniş için başka havalimanlarının tercih edilmesi ihtimali de var.

Yaşanan yoğun kar yağışının Çarşamba gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Çarşamba gününe kadar ise hava muhalefetinin devam edeceği düşünülüyor. Bu sebeple otomobil kullanan araçlara kış lastiği ve zincir takmaları konusunda uyarılarda bulunuluyor.

İstanbul'da uçuşlar yarına kadar durduruldu

Yapılan yeni güncelleme ile birlikte saat 18:00'da açılması beklenen uçuşların yarına kadar durdurulduğu açıklandı. Bununla birlikte havada bekletilen uçakları ise en yakın hava alanlarına yönlendirilecek. 

 

Etiketler
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler