Son dakika: Cumhurbaşkanı açıkladı 15 bin öğretmen ataması yapılacak

Organize Sanayi Bölgeleri Mesleksel Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda basın mensuplarının karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama bekleyen hocalar için müjdeyi duyurdu. Erdoğan, ay sonunda 15 bin öğretmenin tayinlerinin yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde basına açık şekilde düzenlenen '' Organize Sanayi Bölgeleri Açılış Programı'nda konuşmasını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasının ardından öğretmenler ile ilgili müjdeyi açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ay sonunda 15 bin öğretmen ataması hazırlıklarına başladıklarını duyurdu.

15 Bin Öğretmen Ataması Gerçekleşecek

15 bin öğretmen ataması daha yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama tarihleri için ay sonunu işaret etti. Eğitim programlarının geride kalmasına müsade edilmeyeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı, ''Hazırladığımız bütçelerde aslan payını eğitime ayırdık. Kız öğrencilerimize yönelik baskıcı uygulamaları kaldırarak eğitime katılımlarını artırdık. Kız ve erken çocuklarımız eşit olarak eğitime erişebilir durumdadır. Bazı çevrelerin kız çocuklarının eğitime ulaşmasıdan rahatsızlık duyduğunu biliyoruz.'' dedi.

 

Etiketler