Son Dakika: Bedelli askerlik ücreti belli oldu!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2022 yılının yeni zam miktarları açıklanana kadarki dönemde bedelli askerlik ücretlerini açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlikle ilgili yanıt arayan binlerce gencin sorusunun resmi cevabını bugün açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlik ile ilgili açıklama yaptı.

"Bedelli askerliğin devamlı hale gelmesi belirsizliğin ortadan kalkmasında gerçekten çok önemli" diyerek cümlelerine başlayan Hulusi Akar, Bedelli askerlik başvurularında 2021 senesi boyunca neredeyse önceki yıla nazaran 2 kat bir artış gerçekleşti. Bedelli askerlik ücreti de enflasyon ve yapılan zam oranlarına göre yapılan son belirlemelere göre 55 bin 194 lira" diyerek binlerce gencin merak ettiği soruya yanıt vermiş oldu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, açıklamalarının devamında, şunları dile getirdi:

Suriye'nin kuzey bölgesi de dahil olmak üzere 24 Temmuz 2015 tarihinden bu zamana kadar 33 bin 275 terörist etkisiz hale getirildi. Detaylı analizlerde ise 1 Ocak 2021'den bu yana ise 2 bin 795 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Nato'nun yaptığı ittifak antlaşmalarının da yanlış olduğunu dile getiren Bakan Akar, Yunanistan'ın NATO içerisinde ittifak kurmaya çalışması ile yutabileceğinden büyük lokmayı ağzına atmaya çalıştığını dile getiren Bakan Akar, bu hareketler Nato'yu zayıflatır dedi. 

Kazakistan Bizim Kardeşimiz

"Bizim inancımız Kazakistan, oradaki kardeşlerimiz kendi imkan ve kabiliyetleriyle bütün zorlukları aşacaktır. Kazakistan'ın daima olduğu gibi bugün de yanındayız." açıklamaları ile birlikte Kazakistan'da yaşanan olaylara karşı da sessizliğini bozan Akar, kardeşlerimizin her zaman yanındayız dedi.

 

Etiketler