Samsung, kripto para cüzdanını Ledger cüzdanları ile entegre etti

Samsung, kripto para cüzdanını Ledger cüzdanları ile entegre etti.

Samsung, akıllı telefonlarında bulunan dahili kripto para cüzdanını, popüler kripto para cüzdanı markası Ledger ile entegre etti.

Bugün yapılan yazılı açıklamada, Galaxy akıllı telefonlarla beraber gelen Samsung Blockchain Wallet, artık Ledger Nano donanım cüzdanlarını da destekliyor.

Samsung, kripto para cüzdanını 2019 senesinde piyasaya sürmüştü. Galaxy S10’larla beraber piyasaya sürülen cüzdan; Bitcoin, Ether, ERC-20 token’ları ile Tron ve Tron’un TRC-20 token’larını destekliyor.

Samsung’un blok zinciri biriminden sorumlu üst düzey yöneticisi Woong Ah Yoon, “Donanım cüzdanlarını da destekleyerek müşterilerimize yalnızca gelişmiş kolaylık sağlamakla kalmıyor, hemde bütünüyle yeni bir güvenlik seviyesi sunuyoruz. Başlangıcı Nano S ve Nano X gibi Ledger ürünleri ile yapıyoruz. Ardından bunu daha fazla soğuk cüzdana genişletmeyi planlamaktayız.” dedi. Yoon ayrıca son yedi ayda Galaxy blok zinciri ekosisteminin aylık aktif kullanıcısının ikiye katlandığını, Samsung’un yerleşik cüzdanının artık yüz milyonlarca dolarlık varlık sakladığını söyledi.

Samsung, geçen sene kripto para borsası Gemini ile bir iş birliğine imza atmış ve bunun bir neticesi olarak sınırlı sayıda ülkede kendi kripto para cüzdanı üzerinden kripto para alım satımını mümkün kılmıştı.

 

 

Etiketler