PTT’ye koşun: Aylık 850 TL ile 1205 TL arasında para yatırılıyor!

Milyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenen destek ödemeleriyle ilgili bir gelişme yaşandı. Hemen PTT’ye koşun.

PTT’ye koşun: Aylık 850 TL ile 1205 TL arasında para yatırılıyor!

Milyonlarca kişi tarafından beklenen destek ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı. Ekim ayı destek ödemeleri hesaplara yatırılacak. Aylık 850 TL ile 1205 TL arasında yatırılan ödemeyle ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama kapsamında:

“Biz sosyal yardımlarının, sadece yoksullukla tanımlanmaması gerektiğinin kanaatindeyiz. Aile Destek Programı’mız bu kapsamda, sadece kanunda tanımlananlarla değil genişletilerek devam etmesini istiyoruz” denildi.

Aylık 805 TL ile 1205 TL arasında ödeme yapılıyor!

Aile Destek Programı kapsamında vatandaşlara 805 TL ile 1205 TL arasında ödeme yapılacağı bakan tarafından açıklanmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Derya Yanık:

“’Bu yardımların bir kısmı sürelidir, bir kısmı da süresizdir. Türkiye Aile Destek Programı birer yıllık dönemlerle program. Bir yılın sonunda duruma tekrar bakıp, kaldığımız yerden devam edeceğiz. Aylık 850 ila bin 205 lira arasında destek veriyoruz” dedi.

Destek Ödemeleri

PTT’den alabilirsiniz!

İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen doğalgaz destek ödemelerinde tutarların arttığını ve başvuru yapabilmek için faturaların PTT’ye götürülmesinin yeterli olacağını belirten Derya Yanık:

’Öncelikle bir ısı haritası oluşturduk. Bu haritaya göre 950-2 bin 500 lira arasında kademe kademe ödeme yapıyoruz. Başvurular 5 Eylül’de başladı. Normal şartlarda ev sahibi olma gibi şartlar vardı. Bu kapsamı genişlettik, artık kiracılar da yararlanıyor. Kişinin, faturasını PTT’ye götürmesi yeterli. Bu kapsamda sayı belirledikten sonra ödemeler ekim-kasım gibi yapılacak” dedi.