Piyasalar yükselişe devam edecek mi? Son karar FED’in!

Piyasalar FED’in bu hafta içersinde gerçekleşecek olan faiz toplantısına kitlenmiş durumda. Borsa uzmanları düşük ekonomik beklentiler ile yükselişe geçen borsaların FED sonrasında yükselişinde sekteye uğratmadan devam ettirip ettirmeyeceğini tartışıyor.

Yaz ayları içerisinde borsalarda gözüken toparlanma ABD hisse senetleri kapsamında ayı piyasasının en dip nokta seviyelerinin gördüğü umutlarını arttırıyor. Lakin ABD Merkez Bankası’nın hafta kapsamında gerçekleştirecek olduğu para politikası toplantısı boğaların bütün sinirlerini test edebilecek boyutta.

Lauren Goodwin konu ile ilgili açıklama gecikmedi!

 Marketwatch’un yapmış olduğu habere göre; yatırım danışmanlığı şirketi olan New York Life Investments’ın Portföy Stratejisti ve Ekonomisti Lauren Goodwin 27 Temmuz tarihinde bitecek olan iki günlük para politikası toplantısına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, “Yatırımcı vatandaşlar, FED’in şahinlik döneminin tamamen geride kaldığına yönelik daha fazla ikna edici kanıtlar görene kadar piyasanın volatilitesi uzaktan izlemeye devam edeceğim. Bu durumun geleceğe yönelik herhangi bir mesaj olmasını beklemiyorum” ifadelerini dile getirdi.

FED

Borsagundem.com tüm bilgileri derledi

Perşembe günü kapsamında haftanın işsizlik başvuruları kasım ayından bu aya kadar en yüksek seviyeye yükseldiği kaydedildi Rakamlar tarihsel seviyeler kapsamında düşük oranda kalmaya devam ediyor. Philadelphia FED Sanayi Endeksi beklenmedik bir anda negatif seviyede daha da derinlere geriledi. Philadelphia FED Yönetim Kurulu endeks kapsamında ki son göstergelerin ABD’nin yılın sonunda ya da gelecek yılın başında resesyona girme ihtimalinin oldukça yüksek olduğuna yönelik işaret ettiğini aktardı.

 

 

 

 

Etiketler