Piyasalar bugün hangi verileri izleyecek? İşte detaylar...

Piyasalarda bugün Fitch Türkiye kararı ve G7 Zirvesi izlenecek

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye kararı ve Satın Alma Yöneticileri Endeksi(PMI) verileri haftanın son gününün en önemli gündemi olacak. Yurt dışında G7 Liderler Zirvesi takip edilecek.

İtalya’da Mario Draghi Başbakanlığındaki geniş tabanlı koalisyon  hükümeti Senato’nun ardından Temsilciler Meclisi’nde de güvenoyu almayı başardı.

İran'ın nükleer silah sahibi olmasını engellemek için imzalanan  nükleer anlaşmadan Donald Trump'ın kararı ile çekilen ABD'den, yönetim  değişikliği sonrası ilk kez görüşmelere hazır olunduğu mesajı geldi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Başkan Joe Biden'in bu yıl içinde açıklaması beklenen büyük altyapı yatırım paketinin parçası olarak vergi artırımlarına ihtiyaç olacağını söyledi.

Yurt İçi Gündem..   

TÜİK tarımsal girdi fiyat endeksi, TCMB uluslararası yatırım pozisyonu, TOBB kurulan ve kapanan şirketler verilerini yayımladı.

Yurt Dışı Gündem..

Avrupa'da öncü PMI, Almanya'da üretici fiyatları (10.00), İtalya'da  tüketici fiyatları (12.00) verileri izlenecek.

ABD'de öncü PMI (17.45), 2.el konut satışları (18.00), Baker Hughes sondaj kule sayısı (21.00) verileri izlenecek.

G7 Liderler Zirvesi, İngiltere'nin ev sahipliğinde video konferans  yöntemiyle yapılacak. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'in bugün yapılacak G7 liderler zirvesinde COVID-19 salgınına  dünya çapında verilen yanıta ve global ekonominin yeniden inşaa edilmesi çabalarına odaklanacağını söyledi.

 

Etiketler