Peker GYO, 1 milyar liralık 8 yeni yeni yatırıma başlıyor

Hasan Peker: Başarımız fiyatlarına yansıyatacaktır!

Peker gyo, kârlılığını pandemi boyunca devam ettirmeyi bildi. İlk yarım yıllık bilançosunu açıklayan şirket, ocak-hazıran döneminde 40.4 milyon TL kar elde ederek, üst üste 6’ıncı çeyreği de karla tamamladı. peker grubu şirketlerinden Peker gyo’nun yönetim kurulu başkanı Hasan peker, “geride bıraktığımız dönem, ülkemizde olduğu gibi iş yaptığımız tüm coğrafyalarda pandemi gölgesinde geçti. Pandeminin tüm kısıtlarına rağmen ilk altı aylık bilanço döneminde almış olduğumuz başarılı sonuçlar biz acısından mutluluk verici. bizleri sevindiren diğer bir husus ise aralıksız olarak son 6 çeyrektir kar ediyor oluşumuz. bu sonuçlar bir yandan pandemi öncesinde hazırlığını yaptığımız dengeli portföy yapısının, diğer yandan ise doğru yatırım stratejisinin bir göstergesi” değerlendirmesinde bulundu.

 

1 Milyar liralık kaynak, 8 yatırımda kullanacak

Hasan Peker, devam eden bedelli sermaye artırımı sürecinde veya yine bu kapsamda 13-14 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan birincil pazar işleriyle birlikte. Yeni fon ile daha kârlı işlemler yapmayı hedefleri olduğunu basına açıkladı.

Peker, bedelli işlemleri ile birlikte oluşacak 1 milyar 12 milyon liralık nakit paranın neredeyse tamamını 4 tanesi Türkiye'de olmak kaydı ile 2 tanesi Almanya,  1 tanesi İngiltere ve 1 tanesi de Hollanda'da olmak üzere 8 adet yeni proje ve yeni projeler içinde çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Başarımız Hisse Fiyatlarına Yansıyacaktır!

Şirketin görece uzun süreli kârlılığına rağmen, hisse fiyatlarının tüm endeksle paralel gitmesi hakkında da konuşan Peker, '' Borsada işlem gören tüm hisseler gibi, Peker GYO hisseleri de arz-talep dengesine içerisinde fiyatlanıyor. Hisse fiyatlarının yükselmesi adına bizle direk olarak hiçbir müdahale olma şansı bulunmuyor. Bizlerin yapabileceği tek şey, şirket kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak kârlılığımızı yaratmaktır. Bu da en iyi şekilde gerçekleştirdiğimiz, her çeyrek açıklanan şirket kârlılığımız ile ortaya çıkıyor. Hisse fiyatlarıyla ilgili yorum yapmak çok doğru olmasa da ülkemizde ve dünyada yaşanan bu zorlu pandemi koşullarına rağmen elde edilen bu başarı, orta vadede elbette hisse fiyatlarına da yansıyacaktır.'' dedi

PEKGY PEKER GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 0.99
Satış 1
Değişim 0%
Son Değer 1
En yüksek 1
En düşük 0.99
Haftalık Değişim -1.9607%
Aylık Değişim 0%
Yıllık Değişim -55.7522%
Etiketler