Ohio, nükleer enerjiyle madencilik merkezi işletiyor

ABD, madencilik faaliyetlerine ağırlık vermeye devam ederken, Asya kıtasından

Giderek daha fazla kripto madenci Çin'den ayrılıyor. Bu olaylara ise ABD'nin tavrı resmen olmasa bile dolaylı yollarla kur yaparak cevap vermek oluyor.

 ABD eyaleti Ohio'daki diğer şeylerin yanı sıra, şimdi oraya devasa bir maden merkezi inşa edilecek. Bu, nükleer santral operatörü Energy Harbor ile blok zinciri altyapı hizmeti sağlayıcısı Standard Power arasındaki bir işbirliği ile mümkün oluyor. 

Standard Power CEO'su Maxim Serezhin, özellikle CO2 içermeyen enerji kaynaklarıyla bağlantılı olarak düşük elektrik maliyetlerinin konumun lehine olduğunu açıklıyor.

Nükleer enerji üretimi iklim açısından nötr olsa da, üretim sırasında ortaya çıkan atıkların depolarda depolanması gerekiyor. Bunun aslında “ekolojik” olup olmadığı tartışma konusu olmaya devam ediyor. İklim sorunlarından bağımsız olarak, madencilik merkezi kesinlikle Bitcoin için bir kazanç. 

Çin tarafından alınan yasaklama kararları ile birlikte madencilik zorluk oranı (has) her geçen hafta yeni bir düşüş açıklıyor. Bu düşüşle birlikte madencilik gelirlerinin artmasına sebep oluyor artan gelir fırsatını ise ABD'nin bazı eyaletleri yeni madencilik merkezleri kurarak Çin'den daha fazla konfor alanı ve kapatmama garantisi vererek ilgiyi bu bölgeye çekmek istiyor.

 

 

 

 

Etiketler