Obase halka arzlarda rekor yaşandı

Geçtiğimiz günlerde halka arza açılan OBASE Bilgisayar, 10.50 liradan açılan hisseleri ile birlikte rekor taleple karşılandı. Halka açılımı yapılan OBASE Bilgisayar, ciddi bir arz talebi ile karşılaştı.

Obase halka arzlarda rekor yaşandı

Halka açılan ve talebelerinde eşit dağıtım yöntemi kullanan OBASE Bilgisayar, toplam olarak 300 bin civarında bir taleple karşılaştı. Elde edilen bu değerlere bakılarak ciddi bir oranda talep olduğu gözlemlendi. Söz konusu talepte halka açılımlarda alınan en büyük talep olarak belirtildi. Bu değerlere göre en son Lider Turizmin gecen sene halka açılmasıyla gözlemlenmişti.

Obase Bilgisayar’ın halka açılmasıyla birlikte OBASE payları, işlemleri Borsa İstanbul üzerinden bu hafta başlanacak.

Halka açılım sonuçları ile ilgili resmî açıklama yapıldı

Açılımında ciddi taleple karşılaşan OBASE Bilgisayar, 300 bin civarında büyük bir taleple karşılaştı. Halk tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşan OBASE Bilgisayar, elde edilen en büyük arz taleplerin arasına girdi.

Obase halka arzlarda rekor yaşandı

Halka açılımıyla elde edilen sonuçlara açıklama yapan OBASE Bilgisayar, şu açıklamalarda bulundu:

“Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. (“Obase Bilgisayar” veya “Şirket”) paylarının halka arzı 28-29 Temmuz 2022 tarihleri arasında “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ile Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da gerçekleştirilmiştir. Obase Bilgisayar paylarının halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 10,50 TL olarak açıklanmış olup, belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 147.000.000 TL olarak gerçekleşmiştir.  Halka arz, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da “Borsa’da Satış-Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile yapıldığından, herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmamıştır. Borsa İstanbul tarafından paylaşılan verilere göre; halka arzda toplam filtre edilmemiş veriler baz alındığında, 312.620 adet emir ile satışa sunulan adedin 3,78 katına denk gelen 52.879.050 pay karşılığı toplam 555.230.025 TL tutarlı talep gelmiştir. Mükerrer tarama yapıldıktan sonra, 305.665 adet yatırımcıdan gelen 51.723.823 TL nominal değerli talep miktarı dağıtıma konu edilmiş ve bu yatırımcılara 14.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşmiştir. Halka arz sonucunda sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla satışa sunulan 14.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşmiştir.”

Etiketler