O bile lüks oldu! Yine zam yine zam: Fiyatı 115 TL oldu

Son zamanlarda süt fiyatlarına gelen zamlarla beraber tüm süt ve süt ürünlerine zam geldi. Bir ürünün fiyatı daha zamlandı.

O bile lüks oldu! Yine zam yine zam: Fiyatı 115 TL oldu

Süt fiyatlarında yaşanan son zamlardan sonra süt ve süt ürünlerine zam gelmişti. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan peynir fiyatları oldukça artış gösterdi. Süt ürünlerinin fiyatı fahiş oranda artış gösterirken en ucuz peynirin kilosu 115 TL olarak belirlendi. Fiyatların bu denli yüksek olması kahvaltıları da daha lüks hale getirmesi herkesin cebini olumsuz olarak etkiledi. Fiyatların olumsuz olarak etkilenmesi de herkesin cebini de evini de etkiledi.

Fiyatı 115 TL oldu!

Peynir fiyatı

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan peynirler hemen herkesin sofrasında yer almakla beraber yüksek enflasyonda insanların cebini etkilemektedir. Pek çok kişi kahvaltının lüks olduğunu söylemekle beraber her sofranın temel ürünü de peynir olmaktadır. Peynir fiyatlarına zam yapılması kahvaltı sofralarını olumsuz olarak etkilemektedir. Kahvaltı fiyatlarının da kafelerde oldukça fazla olması sebebiyle evlerde de kahvaltı maliyeti yükseldi.

Eskiden kahvaltı sofraları bildiğiniz gibi dolu doluydu. Hemen herkesin sevdiği ve alerjisi olmayan insanların severek yediği peynir tüketimi artık lüks oldu. Son zamanlarda peynirin kilosu 115 TL’ye ulaşmakla beraber kaşar peynir fiyatları da 140 TL oldu. Hatta kahvaltının vazgeçilmezi olan en ucuz zeytin fiyatı da 40 TL olarak belirlendi. Çay ve şeker fiyatlarına da gelecek zamla beraber bir kahvaltının maliyeti kesinlikle 500 TL ile 600 TL olarak tahmin edilmektedir.