Nokia binlerce kişiyi işten çıkaracak!

Nokia, maliyetlerini azaltmak için binlerce kişiyi işten çıkaracak.

Nokia Corp, gelecek iki yılda maliyetlerini 600 milyon euro civarında azaltma planı çerçevesinde binlerce kişiyi işten çıkaracağını bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre, hali hazırda 90 bin olan çalışan sayısı gelecek 18-24 aylık süreçte 80-85 bin aralığına indirilecek.

Nokia'ın yeniden yapılanma planının 2023'e kadar maliyetinin 600-700 milyon euro olması ve bunun yarısının 2021 mali tablolarına yansıması bekleniyor.

Nokia yeniden sahalara dönüyor...

Bir zamanların en çok kullanılan telefonu Nokia yeni nesil telefonlarıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Nokia internet sitesi üzerinden etkinlik tarihini paylaşarak duyurdu.

Nokia, bir süredir sessizlik içerisinde. HMD Global çatısı altında faaliyetlerini sürdüren firma, özellikle amiral gemisi akıllı telefon üretimi konusunda bir süredir kayda değer bir adım atmış değil. Fakat yakın zamanda çıkan iddialar, Nokia'nın harekete geçtiğine yönelik umutları artırdı. Hatta bu iddialarla birlikte Nokia'nın Nokia G10 adında bir oyuncu telefonu çıkartacağı da söylendi. Bu söylentilerin ardından Nokia, düzenleyeceği etkinlik için sürpriz bir tarih paylaştı.

Nokia'nın geçtiğimiz günlerde yeniden sahaya dönecek diye haberleri üzerine maliyetleri azaltmak için çalışan sayısını azaltması istediği verimliği alabilecek mi sorularınu akıllara getirdi.

 

Etiketler