Netflix artık kripto para ile ödeme alacak!

Kripto para sektörü son zamanların en çok gelişim gösteren sektörleri arasında yer almayı başardı. Peki, kripto para ile ödeme alan platformlar hangileri? Bu platformlar içerisine Netflix de giriyor.

Netflix artık kripto para ile ödeme alacak!

Kripto para yatırımcısı ne kadar çok ise karşı olan kişi sayısı da o kadar fazladır ve her geçen gün artış göstermektedir. Bu karşıtlık devam ederken önde gelen 2 popüler şirket tarafından yapılan anlaşma kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Netflix ile WhiteBIT arasında kurulacak ortaklığın gündeme gelmesi herkesin aklında aynı sorunun oluşmasına neden oldu. Netflix kripto para ile ödeme alacak mı sorusu araştırılmaya başlandı.

Netflix ödemeleri kripto parayla alacak!

Avrupa’nın en büyük ve en gelişmiş kripto para birimlerinden olan WhiteBIT ile Netflix arasında bir ortaklık kuruldu. Yapılan ortaklıkta 2022 yılının sonunda kullanıcıların artık Netflix aboneliği ödemesi yaparken kripto para ile ödeme yapacağını açıkladı. Aynı zamanda şirketlerle beraber kripto eğitim platformunu kuracaklar.

Şuanda toplamda 2.5 milyon kullanıcısı bulunan WhiteBIT platformunun ortakları arasında Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Lifecell ve Faceit gibi kurumlarda bulunuyor. Hem Netflix hem de WhiteBIT ikisi de birbirinden büyük şirket olduğu için aralarındaki ortaklık heyecan yaratmaya yetti. Kripto paraların gerçekleştirilen tüm baskılara rağmen yayılmaya devam etmesinin göstergesi olan bu ortaklık hem yatırımcıları hem de aboneleri oldukça memnun edecek.

Netflix’in kazancı 8 milyar dolar!

Netflix kazancı 8 milyar dolar

Netflix’in sadece Türkiye genelindeki abone sayısı 3,5 milyondan fazla olurken 2022 yılının ikinci çeyreğinde şirket 8 milyar dolar kazanç elde etti. %8.6 artış gösteren bu şirketin yatırımcısı giderek artıyor. Rusya ile Ukrayna arasında olan savaş nedeniyle Rusya’dan kalıcı olarak çıkan Netflix, 700 bin üye kaybetti. Bu üye kaybından sonra abonelik fiyatları artış gösterdi. Uzmanlara göre kripto paraların geleneksel bir finansa rakip olabilmesi için kullanıcıların ve yatırımcıların artması gerekmektedir.