My Neighbor Alice (ALICE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

My Neighbor Alice (ALICE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Son günlerde haberlerde sıkça yerini alan NFT (Non-Fungible Token) takas edilemeyen ya da dönüştürülemeyen bir kripto varlık çeşididir. NFT tam anlamı ile bir para birimi denilememesinin nedeni NFT’lerin karşılığının bir sanat formu, resim ya da bir fikri mülkiyet olmasıdır. Yani NFT alan bir yatırımcı karşılığında kimse de bulunmayan bir dijital sanat formu elde etmiş oluyor.

NFT olgusu ağır ağır tanınmaya başlarken sizlere Animal Crossing gibi çok fazla duyulmuş oyunlardan ilham alınarak düzenlenmiş ALICE coininden bahsetmek isteriz. My Neighbor Alice coin, kullanıcılar tarafından çok fazla ilgi görmekte. Temel amacı kullanıcıların yeni sanal adalar edinerek, sistem içerisindeki gizli nesneleri toparlayarak yeni inşaatlar başlatarak, kullanıcıların yeni kişilerle tanışmasına olanak veren bir oyun düzeneğidir.

ALICE, My Neighbor Alice’in yerel üretimli bir tokendır. ALICE’in işlevlerine bakılacak olursa şöyle bir listeye ulaşmak mümkündür.

Oyun İçi Para Birimi: Oyun içinde ve Alice coinin pazarında kullanıcılara varlıklarla beraber özel beceri setleri satın alma fırsatı sunuluyor.

Yönetim: Platformda kullanıcıların tavsiye sunarak oylama yaparak herhangi bir otoriteye bağlı olmayan DAO etkileşimi ile yönetim sürecine katkı sağlanabilmektedir. Kullanıcıların seçmen katılımına yönlendirmek amacı ile kullanıcılara seçmen teşvikleri getirilmesinin planı yapılmaktadır.

Stake etme: Oyun platformu üstünden diğer coinlerde yapılabilen stake özelliği ALICE tokenleri üstünde de kullanılabilmektedir.

Etiketler