Morgan Stanley, metaverse oyun ve NFT'ler hakkında bir not yayınladı

ABD'li bankacılık devi Morgan Stanley, metaverse oyun ve NFT'leriyle ilgili bir araştırma notu yazdı.

ABD'li bankacılık devi Morgan Stanley, metaverse oyun ve NFT'leriyle ilgili bir araştırma notu yazdı. Banka, bu alanların 2030 yılına kadar lüks pazarının yüzde 10'unu oluşturmasını bekliyor.

Yatırım bankalarının devi Morgan Stanley, geçen hafta bir araştırma notu yayınladı. Buna göre metaverse oyun ve NFT'lerin 2030 yılına kadar lüks sektörü için 50 milyar euroluk bir gelir sağlayabileceği ifadelerine yer verildi. Raporda, ''NFT'ler ve sosyal oyun, lüks markalar için on yıllar boyunca inşa edilmiş geniş IP'lerinden para kazanmalarına imkan sağlayan iki kısa vadeli fırsa sunuyor.'' ifadeleri yer aldı.

Morgan Stanley öte yandan, lüks markaların hali hazırda oyun ve metaverse platformları ile iş birliklerini araştırdığını belirtti.

Bilindiği üzere lüks tüketimin önde gelen markalarından biri olan Dolce&Gabanna, 5.7 milyon dolara 9 NFT satışı gerçekleştirmişti. Bankaya göre bu satışlar, sanal ve hibrit lüks ürünlerindeki büyük potansiyele işaret ediyor.

Lüks markaların 2030 yılına kadar toplam kullanılabilir pazar gelirlerini yüzde 10'un üzerinde artırabileceği, sektörün vergi ve faiz öncesi kazancını yüzde 25 oranında artırabileceği aktarıldı. Analistler, NFT koleksiyon ürünlerine olan talebin orta vadede lüks ürünlere ilişkin güçlü bir talep ile sonuçlanacağını belirtti.

Etiketler