Mesut Özil Borsa'da da mesut etti

Fenerbahçe, Mesut Özil ile sadece saha içini değil saha dışını da düşünüyor. Forma satışı, kulübün popülerliği, YouTube yayınları hatta borsası. Ali Koç yönetimi büyük oynuyor.


Sözcü gazetesinden Sercan Hamzaoğlu'nun haberine göre; Mesut Özil, sadece Türkiye için değil dünya için de bir futbolcudan fazlası. Tıpkı Cristiano Ronaldo veya Lionel Messi gibi adı marka bir oyuncu. Fenerbahçe'nin Özil transferinde ısrar etmesindeki bir neden de bu. 32 yaşındaki süper yıldızın desteğiyle şampiyon olmak, başarı primleri ve Şampiyonlar Ligi gelirleriyle birlikte en az 40 milyon Euro kazanmak işin ana fikri. Bir de bunun yan faktörleri var.

İşte sarı-lacivertlilerin kafasındaki Mesut Özil ekonomisi

Hedef 400 bin forma

Yönetim öncelikle kısa vadede 300 bin, uzun vadede ise 400 bin Mesut Özil formasının satılmasını hedefliyor. Diğer oyuncu formalarının da bu satışa eklenmesiyle psikolojik rakam 500 bini geçmek. Rekor, 475 bin formayla 3 Temmuz dönemindeydi. 289 TL'lik bir formadan kulübe 150 TL kalıyor. Beklenen gelir 60 milyon TL.

İmzaya geliyor

Arsenal ile fesih görüşmelerinde son aşamaya gelen Mesut Özil'in İstanbul'a geliş tarihi de büyük oranda netleşti. Özil'in hafta sonu ya da en geç hafta içinde İstanbul'a gelerek Fenerbahçe'ye imza atması bekleniyor.

Mesut Özil'in Facebook'ta 31.3 milyon, Twitter'da 25.4 milyon, Instagram'da, 22.9 milyon takipçisi bulunuyor. Bu rakamlar, dört büyüklerin toplamından fazla. Kulübün sosyal medyadaki etkileşiminin artırılması, bu sayede popülarite kazandırılması planlanıyor. Net bir rakam belirlenmese de büyük bir gelir hedefleniyor.

Mesut, Borsa'da da mesut etti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un büyük önem verdiği YouTube hesabı, Mesut Özil'i bekliyor. Özellikle aylık 5, 15 veya 25 TL karşılığı kullanılan ‘katıl' aboneliği ciddiye alınıyor. Özil, çok sayıda yeni ‘katıl' abonesinin gelmesini sağlayacak. Mesut, Borsa'da da mesut etti. Kulübün hisseleri, yılın ilk günlerinde yüzde 20.9 yükseldi.

 

 

 

 

FENER FENERBAHCE FUTBOL A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 44.4
Satış 44.42
Değişim 2.5%
Son Değer 44.4
En yüksek 45.9
En düşük 43.64
Haftalık Değişim 5.9665%
Aylık Değişim 50.2029%
Yıllık Değişim 50.2029%