Marka değerini en fazla artıran şirket ASELSAN oldu!

ASELSAN, 'En Değerli 100 Türk Markası' listesine göre marka değerini en fazla artıran firma oldu.

ASELSAN tarafından yapılan açıklamaya göre, 'En Değerli 100 Türk Markası'' listesinde 19. sırada yer alan şirket, geçen sene listenin 30. sırasında yer almıştı. 

Şirket, savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalar içinde de marka değeri en yüksek firma oldu.

ASELSAN, Türkiye'nin en değerli markaları içerisinde, marka değerini yüzde 65,7 oranında yükselterek alanında liderliğe yerleşti. Marka değerlendirmesinde geçen sene AA derecesi alan ASELSAN, bu yıl AA+ seviyesine yükseldi.

Listeyle ilgili yayımlanan raporda şu ifadelere yer verildi:

"2020 yılının salgının da etkisiyle markalar için iyi bir yıl olmadığı, en değerli 100 markanın toplam değerinin bir önceki yıla göre yüzde 12,7düşerek 21,45 milyar dolara gerilediği anlaşılmaktadır."

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ASELSAN Kurumsal İletişim Müdürü Berkan Karakurt şunları aktardı:

"Dünyada alanında saygın kuruluşlar arasında yer alan Brand Finance sıralamasında ASELSAN'ın yükselişini olumlu karşılıyoruz. ASELSAN markamız ülkemizin önemli değerleri arasında yer alıyor. Bu anlayışla tüm paydaşlarımız nezdinde deneyim odaklı bir marka stratejisi izliyoruz. Markamızı veriye dayalı ölçüyor, öğreniyor ve kendimizi daha da geliştirmek adına süreçlerimizi sürekli gözden geçiriyoruz. ASELSAN'a güvenen ve değer veren herkese teşekkür ediyoruz."

Etiketler