Kripto pazarında trend tersine mi dönüyor?

Mayıs ayında kripto piyasasında yaşanan çöküşten bu yana, Bitcoin borsaları önemli ölçüde arttı. Ancak yavaş yavaş arz-talep farkı yine boğaların lehine değişiyor.

Kripto pazarı dip avına göndermeye devam ediyor

Eksi yüzde 4,4 ile toplam piyasa değeri 1,34 trilyon ABD dolarına eriyor ve böylece iki ay önce belirlenen 2,55 trilyon ABD doları olan rekor seviyenin yaklaşık yarısı. Bitcoin bu arada 30.000 işaretine doğru daha da kayıyor. Anahtar kripto para birimi günlük bazda yaklaşık yüzde dört puan düşüyor ve bu nedenle basım sırasında 32.038 ABD doları olarak listeleniyor. Haftalık bazda, BTC fiyatı yüzde 6,2'lik bir fiyat indirimi ile mücadele ediyor.

Ethereum, dün ticarette 2.000 işaretinin altına düşmekten henüz kurtulamadı. İkinci en büyük kripto para birimi, son 24 saat içinde yüzde 6,5 düşüşle 1.899 dolara düştü. Haftalık bir karşılaştırmada, ether fiyatı yüzde 18 düştü.

En değerli on kripto varlığının kalan madeni paraları da tüy döküyor. Binance Coin (BNB) altı, Cardano (ADA) yaklaşık yüzde yedi düştü. XRP eksi yüzde beş ile yakaladı, en alttaki iki Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT), yüzde altı ila dokuz arasındaki kayıplarla daha da net bir şekilde verdi.

Bitcoin rezervleri düşüyor

Boğa döngüsündeki baskın konulardan biri, özellikle kurumsal yatırımcılar arasındaki birikim eğiliminin göstergesi olan borsalarda istikrarlı bir şekilde azalan Bitcoin stokuydu. Bunun arkasındaki hesaplama çok basittir: stoklar kıt hale gelirse, fiyat doğrudan korelasyon içinde yükselir. Bununla birlikte, arz-talep açığı, büyük satışların borsa kasasını doldurduğu ve böylece BTC oranını önemli ölçüde aşağı çektiği Mayıs ortasında aniden değişti.

Ancak yoğun satıştan sonra, Hodl ruh hali yavaş yavaş tekrar toparlanıyor gibi görünüyor. Glassnode'a göre , döviz çıkışları son iki hafta içinde “günde ~ 2k BTC oranında” gözle görülür şekilde arttı. Başka bir deyişle: Bitcoin talebi yeniden yükseliyor. Toplam bakiye son üç hafta içinde 40.000 BTC düştü, bu da “Nisan ayındaki yerel en düşük seviyeden bu yana toplam 140 bin BTC girişinin yaklaşık yüzde 28'ine” tekabül ediyor. Borsa şu anda 2.56 milyon Bitcoin'in biraz altında.

 

BTCUSD:BNN Bitcoin Amerikan Doları
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış
Satış
Değişim %
Son Değer 39820
En yüksek 40294.7
En düşük 37960
Haftalık Değişim %
Aylık Değişim %
Yıllık Değişim %
Etiketler