Kripto paralarda son durum! Bitcoin yeniden tırmanıyor, Ethereum ve Dogecoin'de rekor artış

Bitcoin yeniden tırmanıyor, Ethereum rekor kırdı, Dogecoin yüzde 60 yükseldi İşte kripto paralarda son durum...

Kripto para piyasalarında oldukça hareketli bir gün yaşanıyor. Hacim bakımından dünyanın en değerli kripto parası Bitcoin, son olarak geçtiğimiz cuma günü ziyaret ettiği 38.000 doları bugün bir kez daha aştı. Şu sıralar 37.500 dolar seviyesine gerileyen BTC’nin günlük kazancı halen %3’ün üzerinde. Önde gelen pek çok kripto para biriminin grafiklerde "yeşil" rengi göstermesinin ardından, toplam kripto para piyasa hacmi de tarihte ilk kez 1,13 trilyon dolara ulaştı.

8 Ocak'ta 42 bin dolarla tüm zamanlar rekoru kıran Bitcoin, sonrasında 30 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. BTC'nin yeniden adım adım yükselişe geçmiş olması yatırımcıları bir kez daha heyecanlandırmaya başladı.

Ethereum rekor kırdı, işlem ücretleri de zirveye çıktı

Ethereum tarafında ise bir fiyat keşfi söz konusu. ETH son dönemde sergilediği muazzam yükseliş hareketini iyice kuvvetlendirdi ve peş peşe rekor seviyelere çıkmayı bugün de sürdürüyor. Dünyanın en büyük ikinci altcoin’i olan Ethereum, 1.680 dolar civarında tüm zamanlar zirvesini yakalarken bu haberin yazıldığı esnada hafif bir gerilemeyle 1.630 dolardan işlem görüyor.

2021'in ilk gününde 730 dolardan işlem gören Ethereum, yaklaşık 1 ayda fiyatını iki katın üzerinde artırmış oldu.

Dogecoin yüzde 60 yükseliş

Günün en sürpriz gelişmelerinden biri ise kuşkusuz Dogecoin'de gerçekleşti. Kripto para dünyasına bir “şaka parası” olarak dahil olmasına karşın kısa sürede pek çok yatırımcıya ulaşan DOGE, özellikle dünyanın en zengin şahsiyeti pozisyonunda bulunan Elon Musk tarafından sık sık gündeme taşınıyor. Musk son olarak bugün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım serisinde, DOGE ile ilgili ifadeler kullandı. Tweet’lerin ardından Dogecoin 1 günde %60 değer kazandı. Kripto para birimi şu anda 0,051 dolar civarında işlem görüyor.

Etiketler