Kripto para piyasası üçüncü çeyrekte yüzde 40 büyüdü

2021 yılının üçüncü çeyreğinde dijital para birimlerinin piyasa değerinde yüzde 40 oranında yükseliş görüldü.

Kripto piyasasının yılın üçüncü çeyreğindeki değişimine yönelik bir rapor yayınlandı. Buna göre yılın üçüncü çeyreğinde dijital para birimlerinin piyasa değerinde yüzde 40 oranında artış görüldü. Raporda, 7 Eylül 2021 tarihinden itibaren kripto para piyasasında işlem hacimlerinde önemli bir artış yaşandı.

Kripto para varlıklarının çoğu, üçüncü çeyreği pozitif bölgede tamamladı. Litecoin, Bitcoin Cash ve Stellar gibi dijital varlıklar üçüncü çeyrekte zayıf performans sergiledi. Toplam piyasa değeri, eylül ayında bazı düşüşler görmesine karşın son çeyrekte yüzde 39 büyüme gösterdi.

Yılın başında üçüncü çeyreğin sonuna kadar kripto pazarının büyüklüğü yüzde 152 büyüdü. Dogecoin işlem hacimleri ikinci çeyreğe göre 12 kat azaldı. bu üçüncü çeyrekte gözlenen en önemli düşüş olarak görüldü. Hacimler temmuz ve eylül aylarında en düşük düzeyde kaldı.

Küresel kripto para biriminin benimsenmesindeki bir sıçrama sebebiyle son çeyrekte ilk mevduatlarda önemli bir artış olduğu aktarıldı. Yatırımcıların ortalama ilk para yatırma miktarı ise yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 44 artış gösterdi.

Bu kripto paralardaki benimsenmenin artarak devam ettiğini gösteriyor. Tahminlere göre ocak ayına kıyasla yüzde 100'ün üzerinde artışla dünya genelinde 220 milyondan fazla kripto para kullanıcısı bulunuyor. Dijital para birimlerinin toplam piyasa değeriyse 2.2 trilyon doların üzerinde bulunuyor.

Etiketler