KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavı 18 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Peki, KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

Binlerce adayın daha önce katıldığı ama iptal edilen sınavdan sonra yarın tekrar sınavı  yapılacak. Binlerce adayın katılacağı sınavdan sonra KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak? Sorusu sorulmaya başlandı.

KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı 18 Eylül tarihinin önemli konuları arasında yer alacak. Sabah saatlerinde gerçekleştirilecek olan sınavdan sonra sınava katılan adaylar KPSS soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Sorusunu arama motorları üzerinde araştırılacak. KPSS sınav soruları ve cevapları ilerleyen günlerde erişime açılması beklenirken henüz resmi tarih belli değil.

KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanır?

kpss soruları ve cevapları ne zaman açıklanır

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS lisans sınavı 18 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. KPSS soru kitapçığı ve cevap anahtarı aynı gün ya da bir gün sonra genelde yayınlanıyor. Henüz resmi bir tarih bulunmuyor. Konuyla ilgili gelişme yaşandığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

KPSS sınavı kaçta? Sınav süresi kaç dk?

KPSS lisans sınavı yani Genel Kültür Genel Yetenek sınavı 18 Eylül tarihinde saat 10.15’te başlayacak ve toplam 130 dakika sürecek. Yani sınav 12.25’te bitmiş olacak.

KPSS eğitim bilimleri sınavı ise aynı gün saat 14,45’te başlayacak ve toplam 100 dakika sürecek. Bu kapsamda KPSS eğitim bilimleri sınavı saat 16.25’te sona erecek.

ÖSYM tarafından yapılan son uyarıda sabah gerçekleştirilecek Genel Kültür Genel Yetenek sınavına adaylar saat 10’dan sonra alınmayacaktır. KPSS eğitim bilimleri sınavına ise adaylar saat 14,30’dan sonra sınav binasına kabul edilmeyecektir.

KPSS sonuçları ne zaman açıklanır?

18 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan KPSS lisans sonucu  eğer bir aksilik olmazsa ÖSYM sınav takvimine göre 21 Ekim 2022 tarihinde açıklanacak.