Kanal İstanbul hangi hisseleri etkileyecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'hayalim' dediği, Kanal İstanbul projesinde 2021 yılı için temel atma işlemleri yakında başlıyor... Peki Kanal İstanbul'un yapımı hangi hisseleri etkileyecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, 2021 yılında yapımına başlanacağını daha öncelerde söylediği ve bu yılın haziran ayında temelleri atılmaya başlanacak olan Kanal İstanbul Projesinin Borsa İstanbul'da hangi hisseleri etkileyeceği merak konusu elbette birçok hisseyi ve Borsa İstanbul'u yakından ilgilendiren bu projede hangi hisselerin etkileneceğine gelin birlikte bakalım.

BORSADAKİ ŞİRKETLERİ NASIL ETKİLER?

Hâlâ tamamlanmamış ihaleler olmasından dolayı bu ihalelerden nemalanacak sektörlerin başında inşaat ve yan sektörleri yer alıyor. Bu sebeple Borsa İstanbul'da işlem gören öne çıkan ilk Şirket olarak karşımıza Emlak Konut GYO. Şirketin ihalede baş rolde olması bekleniyor.

Projede yer alan her şirketin küçük ya da büyük oranda pozitif şekilde etkilenmesini beklemek yanlış olmaz. 

Projede Hangi Şirketler Olacak?

AKCANSA; Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.

CIMSA; ÇİMSA Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş

AFYON Çimento; Afyon Çimento Sanati T.A.Ş.

HLGYO; Halk GYO

TSGYO; TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

KLGYO; Kiler GYO

OYAKC Çimento Grubu;

IHLAS Grubu; (IHLAS, IHLGM, IHYAY, IHGZT)

YESIL Grubu; (YESIL, YGYO, YYAPI)

Aralarında bazı hisseler çoktan Kanal İstanbul Projesini fiyatlamış olsa bile bu listede birkaç hisse hâlâ bir hareketlenme yaşamadı.

Yasal Uyarı Notu

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Etiketler