JPMorgan: Fed toplantısında faiz oranları ana odak noktası olacak

JPMorgan'a göre, Fed toplantısında faiz oranları konusunda ortaya konacak tahminler ana odak noktası olacak.

ABD'de Federal Açık Piyasa Komitesinin bugün sona erecek toplantısına ilişkin beklentilerini ortaya koyan JPMorgan, bugünkü toplantıdan sonra yapılacak açıklamada gözlerin faiz oranlarına ilişkin tahminlerde olacağını belirtti.

Fed üyelerinin kısa vadeli fonlama oranlarının geleceği konusunda yapacağı tahminlerin piyasalara yön vereceğini belirten JPMorgan, 2023 yılı için medyan tahminlerin, faizde değişiklik olmayacağı yönündeki aralık ayı tahminlerden, 1 artışa işaret eder noktaya geleceğini öngördü.

Faiz beklentilerinde bu artışa büyüme görünümünde yukarı yönlü kayda değer bir revizyonun da eşlik etmesinin büyük olasılık olduğunu ifade eden JPMorgan, enflasyon görünümünde ise yukarı yönlü revizyon beklediklerini bildirdi.

JPMorgan raporunda, "FOMC açıklamasının, geçtiğimiz ocak ayından bu yana gelen daha iyi istihdam ve harcama haberlerini yansıtacak şekilde revize edilmesi büyük olasılık, ancak açıklamanın görünüme yönelik genel olarak ihtiyatlı duruşunu devam ettirmesini bekliyoruz." ifadeleri yer aldı.

 

Etiketler
Fed