İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın ekonomi hakkındaki sözleri gündem yarattı!

İYİ Partili Durmuş Yılmaz'ın sözleri ekonomi kulislerini karıştırdı: Resmi Gazete'ye bakın, ekonomide olağanüstü bir şey olabilir...

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, ekonomi idaresinde görevden alma olacağı konusunda imada bulunarak, "Bu gece saat 12:00'dan sonra Resmi Gazete'yi takip etmenizi öneri ediyorum. Bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk Lirası'nın üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz" şeklinde ifadeler kullanarak gündem yarattı.

GERDERLİOĞLU'NUN SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ:

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM bütçe komisyonunda eski Merkez Bankası Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın "Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak" sözlerini aktardı. Yılmaz, bu sözlerine kendi Twitter hesabından atmış olduğu tweet ile açıklama getirdi.

"OLACAK DEMEDİM, OLABİLİR DEDİM"

Gergerlioğlu yapmış olduğu ilk açıklamanın ardından Durmuş Yılmaz'a bir düzeltme yaparak, "olacak değil, olabilir" dediği şeklinde düzeltme yaptı. Durmuş Yılmaz ise Twitter hesabından, "Plan ve Bütçe Komisyonunda yapmış olduğum konuşma aşağıdadır. Bu bir bilgi ve duyuma dayanmıyor var olan belirsizliklere vurgu yaptım" ifadelerini sarf etti.


Yılmaz'ın açıklaması ise:

"Ben sizleri bugün cuma dolayısı ile bu gece 12.00'dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete'yi takip etmenizi öneri ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk lirasının üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 12.00'den sonra Resmi Gazete'yi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum." oldu.

 

 

 

Etiketler