İsviçre'de Blockchain Derneği kuruldu

Başlıca özel bankacılar tarafından desteklenen Finans için Blockchain Derneği İsviçre'nin Zürih kantonunda kuruldu.

Blockchain'e adanmış yeni bir dernek İsviçre'de, daha doğrusu Zürih'te doğdu. Banque Pictet, Lombard Odier ve Hyposwiss gibi birkaç büyük özel bankacıyı bir araya getiren Blockchain Association for Finance (BAF), mevzuata uygunluğu, yani yasal standartlara uyumu ve teknolojiyi kullanan idari değişimleri iyileştirmeyi amaçlamaktadır

Bu girişimin başlangıcına baktığımız zaman, 2015'te kurulan bir Cenevre fintech olan Wecan'ı bulduk. Yaklaşık yirmi çalışanıyla, blockchain çözümlerinde uzmanlaşmış bu şirket, su anda yeni dernek üyeleri tarafından kullanılan Wecan Comply blockchain altyapısını yönetiyor.

Alliance of Swiss Fortune Managers yönetim kurulu üyesi Nicole Curti şöyle diyor;

Kurumsal varlık yönetiminin idari yükü, bu yeni teknoloji ile büyük ölçüde kolaylaştırılacak ve İsviçre'deki finansal oyuncular arasında sağlam bağlantılar oluşturacaktır.

 

 

 

 

 

Blockchain Association for Finance, teknoloji sayesinde uyumluluğu ve idari değişimleri iyileştirmek için finansal aktörleri bir araya getiren kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

BAF'ın temel amacı, bankalar, varlık yöneticileri ve diğer finansal oyuncular arasında bilgi paylaşımını iyileştirmek amacıyla Wecan Comply blockchain platformu için genel yönetişim ve yönetim kuralları sağlamaktır. Dernek aynı zamanda bu altyapıyı geliştirirken sürdürme misyonuna da sahip olacak.

Derneğin üyeleri: Banque Pictet & Cie, Banque Lombard Odier, Edmond de Rothschild, Gonet & Cie, Hyposwiss Private Bank, Banque Internationale à Luxembourg (BIL) İsviçre şubesi, Mirabaud, Banque Cramer, Reyl grubu, Sygnum . Bu bankaların dışında, Julius Baer Fransard'ın iştiraki Pleion, Capitalium Advisors, Bedrock, Fransad Gestion, OLZ, Stanhope Capital varlık yöneticileri buluyoruz. Alliance des Gérants de Fortune Suisses ağ platformu da bu girişimin içinde yer almaktadır.

BirBorsa/Candas Kuran

 

Etiketler