Kira desteği başvurularında 1.4 milyon başvuru onaylandı

Ruhsar Pekcan Şanlıurfa'da katıldığı toplantıda şu ana kadar 1 milyon 400 binin üzerinde esnafın kira desteği başvurusunun onaylandığını bildirdi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Şanlıurfa ziyareti kapsamında, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu heyetle Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.

İş dünyası ve STK’larla istişare toplantısı yapan Pekcan daha sonra esnaf ve sanatkarlarla bir araya geldi. Valiliği ziyaretinde şeref defterini imzalayan Pekcan, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ziyareti kapsamında Şanlıurfa’da esnaf ve sanatkarlar, sanayiciler, oda temsilcileriyle biraraya geleceklerini belirten Pekcan, ilgili tüm kesimlerin taleplerini dinleyeceklerini söyledi.

Pekcan, esnaf ve sanatkarlara verilecek olan gelir kaybı ve kira desteğine ilişkin 1.4 milyon başvuruya onay verildiğini açıkladı.

Bütün dünyanın pandemiden hem sağlık hem de ekonomik anlamda çok etkilendiğini ifade eden Pekcan, iş insanlarının esnafın da bundan fazlasıyla etkilendiğini ancak Türkiye’nin hem sağlık alanında hem de ekonomik alanda diğer ülkelerden pozitif ayrıştığını söyledi.

IMF verilerine göre dünya ekonomisinin yüzde 3.5 küçüldüğü, bir dönemde Türkiye’nin üçüncü çeyrekte yüzde 6.7 büyüme gerçekleştirdiğine dikkati çeken Pekcan, Türkiye’nin 2020 yılını pozitif büyüme ile kapatacak çok az sayıdaki ülkelerin arasında gösterildiğini söyledi.

Etiketler