GARFA hisselerinde tek fiyat toplama kararı

Borsa İstanbul, Garanti Faktoring hisselerine 15 günlüğüne brüt takasa aldı.

Borsa İstanbul, volatil seyreden Garanti Faktoring (#GARFA) hisselerine tek fiyattan işlem görme tedbiri getirildiğini duyurdu.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre, GARFA hisseleri Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 06/10/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/10/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemiyle işlem görecek.

Tek fiyat tedbiri, VTBS kapsamında gerekli görülmesi halinde 3. Ve en son kademe tedbir olarak uygulanıyor.

BİST'in tedbir kararına ilişkin açıklamasında ayrıca şu bilgilere yer verildi:

VBTS kapsamında ilgili paylarda açığa satış yasağı ve/veya brüt takas tedbirleri bulunması halinde bu tedbirler de tek fiyat tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam eder.

VBTS kapsamında getirilen tedbirler; pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

 

 

 

GARFA GARANTI FAKTORING A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 12.86
Satış 12.88
Değişim 0.33%
Son Değer 12.88
En yüksek 12.9
En düşük 12.38
Haftalık Değişim 4.5454%
Aylık Değişim -5.7101%
Yıllık Değişim 15.7232%
Etiketler