FOMO nedir?

FOMO, kripto jargonunda hızlı bir fiyat artışını kaçırmanın irrasyonel korkusuna dayalı bir kripto para birimi satın almak anlamına gelir. FOMO'lar arkalarında genelde büyük kayıplar verirler.

Kavram, korku duygusuna veya diğer insanların, siz kaçırırken olumlu veya benzersiz bir deneyimin parçası olduğu fikrine atıfta bulunur. FOMO, kripto jargonunda hızlı bir fiyat artışını kaçırmanın irrasyonel korkusuna dayalı bir kripto para birimi satın almak anlamına gelir. Bu, sosyal medyada yaygın olan bir olgudur, diğer insanların beslemeleri genellikle hayatlarının olumlu ve ödüllendirici kısımlarını vurgular ve vurgular, okuyucunun kendi deneyimleriyle üzgün veya yetersiz kalmasına neden olur.

Finansal piyasalar ve ticaret bağlamında, FOMO, potansiyel olarak kazançlı bir yatırım veya ticaret fırsatını kaçıran bir tüccar veya yatırımcının hissettiği korkuyu ifade eder. FOMO hissi, bir varlığın değeri nispeten kısa bir süre içinde önemli ölçüde arttığında özellikle belirgindir. Bu, bir bireyin (ve bir bütün olarak piyasa topluluğunun) mantık ve muhakeme yerine duyguya (kaybetme korkusu) dayalı piyasa kararları verme potansiyeline sahiptir. Disiplinsiz perakende yatırımcı için özellikle tehlikelidir, çünkü çoğu zaman aşırı fiyatlandırılmış bir varlık üzerinde alım satımların yapıldığı ve önemli ölçüde daha yüksek finansal kayıp riskine yol açtığı bir duruma yol açabilir.

Genelde arkasında büyük yıkıntılar bırakan FOMO'lara örnek olarak Game Stop hisseleri olarak gösterilebilir. 

Ya da çok büyük yükselişler yaşadıktan sonra fiyatları sıfırlanan onlarca coinde FOMO'lar listesine dahil edilebilir.

 

 

 

 

Etiketler