Fiyatı 600 TL’yi geçti! Artık gramla alınacak

Kış aylarının vazgeçilmez içeceği olan ıhlamurun kilosu aldı başını gidiyor.

Fiyatı 600 TL’yi geçti! Artık gramla alınacak

Havaların soğumasıyla beraber hastalıklardan koruyan ve en çok içilen içeceklerden olan ıhlamur aktarlarda en çok içilen içeceklerden olmayı başardı. Soğuk kış günlerinde ya da sıcak içecek içmek isteyen kişiler tarafından ıhlamur fiyatları sıklıkla araştırılmaktadır. Kış aylarının en gözde içeceklerinden olan ıhlamurun kilosu 600 TL’yi geçti.

Ihlamur fiyatları 600 TL’yi geçince gramla satılmaya başlandı. Vatandaşın cebini zorlayan ıhlamur satışında 20 gramlık paketler 20 TL’den satışa sunulmaktadır. 20 TL gibi fiyatla satışa sunulması içmek isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir.

Kilosu 600 TL!

Ihlamur kilosu 600 TL

Aktarlarda satışa sunulan ıhlamur fiyatları 600 TL’yi geçmektedir. Ihlamura alternatif olarak sunulan ada çayı ve kekiğin 50 gramı bile 20 TL’den, zencefilin 100 gramı 20 TL’den, zerdeçalın 100 gramı da 15 TL’den alıcı bulmaktadır.

Ihlamurun maliyetleri de artış göstermektedir. İşçiliğin ve paketleme maliyetlerinin artış göstermesi sebebiyle bazı ürünlerin fiyatının 1000 TL’yi geçtiğine bile değinen aktarlık yapan Orkun Yılmazörs tarafından açıklama yapıldı. Orkun Yılmazörs tarafından yapılan açıklamada:

“Ihlamur genelde 20, 40 gramlık paket satılıyor. Pahalı bulanlar, 20 gramlık paketi alıyor ya da ada çayı, kekik tarzı bitki çayı içiyor. Bazıları zerdeçal, zencefil gibi köklerle karıştırıyor. İşçilik maliyeti de yüksek olduğu için ıhlamur eskisi kadar satılmıyor” denildi.