EYT sorunu çözülüyor mu? Bakan Bilgin açıkladı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ne zaman çıkacak? Milyonlarca EYT'linin merak ettiği konu üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den önemli açıklamalar geldi.

Yılın il çeyreğinde bulunduğumuz bu günlerde Emeklilikte Yaşa Takılanlar tartışmasının sesleri giderek yükseliyor. Geçtiğimiz günlerde asgari ücret ve memurlar için 3600 ek göstergesi kararlarından sonra sıra Emeklilikte Yaşa Takılanlara geldiği düşünülüyor. Konu ile ilgili Bakan Bilgin'in açıklamaları şöyle...

EYT Ne Zaman Başlayacak? 2022

Bakan Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili bir çalışma içerisinde olunabileceğini söyledi. Bir TV programında konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin'in konuşmasından önemli başlıklar:

Emekli olunabilmesi için 3 şartın olduğundan bahseden Bakan Bilgin, öncelikli şartın prim günü sayısının tamamlanmış olması gerektiğinden, 2. olarak çalışma yılının doldurulması lazım, 3'üncü ve son olarak YAŞ...

Üçüncü şartın ciddi bir sorun olduğunu dile getiren Bakan Bilgin. Yaş şartını yerine getirememiş kişilerle ilgili bir sorun olduğu çok açık. Prim ödeyecek insan sayısı ile emekli olacak insan sayısı arasında bir oran olduğunu söyleyen Bakan Bilgin. Dengeyi sağlamak zorunda olduklarını dile getirdi.

Nasıl ki 3600 sorununu ve asgari ücret sorunu aşıldıysa bu sorunun da aşılacağını ve en kısa sürede çözüme ulaşacağını dile getirdi.

Bütün sorunları düzenleyecek düzenleme yapmak için sendikalarla işbirliği içinde olduğunu söyleyen Bakan Bilgin. Tüm çalışmaları ele alacağını söyleyen Bakan Bilgin önceliklerimizi önem sırasına göre sıraladığını söyledi.

 

Etiketler