Eylül ayı FED faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Her ay gerçekleştirilen FED toplantısının bu ay ne zaman yapılacağı merak edilmektedir. Eylül ayı FED faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Eylül ayı FED faiz kararı ne zaman açıklanacak?

FED toplantısı tüm piyasayı etkileyen piyasalardan olmaktadır. FED toplantısı ne zaman yapılacak? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Gibi soruların cevabı sıklıkla araştırılmaya başlandı. Tüm dünyanın gözü kulağı Eylül ayında gerçekleştirilecek olan FED toplantısına çevrildi. Bu haftanın en önemli verisi olarak karşımıza çıkan FED toplantısından ne karar çıkacak? Faiz kararı ile dünya piyasaları kendilerini yeni yöne çevirecek. FED faiz kararından özellikle altın ve kripto para piyasası önemli ölçüde etkilenecek. Ayrıca dolar kurunda da önemli etkilere neden olması bekleniyor.

Eylül ayı FED toplantısı ne zaman?

Eylül ayı FED toplantısı ne zaman sorusu arama motorları üzerinde araştırılmaya başlandı. Eylül ayı FED toplantısı daha önce de açıklandığı gibi 20 Eylül Salı günü ile 21 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Bu ay toplamda iki gün sürecek bu toplantıda ABD ekonomisinin son durumu ve enflasyonla mücadele kapsamında atılacak adımlar değerlendirilecek. FED faiz kararı çıktıktan sonra tüm piyasaların etkilenmesi bekleniyor.

FED faiz kararı

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak?

FED faiz kararı Eylül ayı için merak içerisinde beklenmektedir. Önce yapılan açıklamaları incelediğimizde FED faiz kararının 21 Eylül Çarşamba günü saat 21.00 da açıklanması bekleniyor. FED faiz kararı açıklanmasının ardından saat 22.00’da ise FED başkanı Jerome Powell tarafından da açıklama yapılması bekleniyor. Yapılacak olan açıklamanın en az FED faiz kararı kadar etkileyici olacağı düşünülüyor.

FED faiz kararı ne olur?

FED faiz kararı ne olur? sorusu sıklıkla araştırılmaktadır. FED tarafından alınacak olan Eylül ayı faiz karar piyasaları doğrudan etkileyeceğinden dolayı merak edilmektedir. Piyasa tarafından beklentileri incelediğimizde FED tarafından en az 75 baz puanlık faiz artırımı yapacağı düşünülse de düşük bir ihtimal de olsa 100 baz puanlık faiz artırımı yapacakları olasılıklar arasında bulunuyor.