Europower Enerji halka arz oluyor

Geçen sene halka arz edilen Girişim Elektrik şirketinin ana iştirakisi olan Europower Enerji'de halka arz edileceğini duyurdu.

Girişim Elektrik (#GESAN Hisse) şirketinin yüzde 70 hisselerine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Europower Enerji, Borsa İstanbul'da halka arz olmak maksadıyla çalışmalarına başladığını duyurdu.

Halka arz sürecini sürdürebilmek adına esas sözleşme maddelerini SPK Kanunlarına göre dizayn etmek için SPK'ya başvuruda bulunacağını da ayrıca açıkladı. 

Europower Enerji, SPK tarafından şart koşulmuş prosedürleri tamamlamak adına çalışmalara başlamış ve 2022 yılında şirketin hisselerini Borsa İstanbul'da işleme konu etmeyi amaçlıyor.

Geçtiğimi yılın Ağustos ayında Borsa İstanbul'da işleme konu olmaya başlayan #GESAN hisse ise arz sürecinde yatırımcılar tarafından çokça ilgi görmüştü. GESAN hisse arz olduğu dönemde hisse adet başına 17 lira değer biçildikten sonra çok kısa sürede 28 TL seviyelerinde işlem görmüş arkasından gelen kâr satış dalgaları yatırımcıları panikletmişti. GESAN hisse fiyatı şimdilerde 17 - 18 TL etrafında işlem görmeye devam ediyor.

GESAN Hisse

Gesan hisseleri düşen kanal trendine devam ediyor. Hissede fiyatlamalar endeksten çok etkilenmeden kendi rotasını oluşturmaya devam ediyor. Sebebi ise GESAN hissesin henüz çok yeni bir hisse olması ve fiyatlamalarındaki asıl sıkıntının hissenin çok dağınık şekilde bloklar halinde şirketlerin elinde olması olarak görülüyor.

 

GESAN GIRISIM ELEKTRIK SANAYI TAAHHUT VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 17.15
Satış 17.17
Değişim 0.06%
Son Değer 17.16
En yüksek 17.37
En düşük 17.06
Haftalık Değişim -2.7762%
Aylık Değişim 0.3508%
Yıllık Değişim 0.3508%
Etiketler