Ethereum’daki arıza nedeniyle bazı işlemler askıda kaldı!

Ethereum’daki arıza nedeniyle bazı işlemler askıda kaldı!

Bir parity istemcisi olarak bilinen OpenEthereum istemcisinin, bir dizi Ethereum kullanıcısı tarafından hatalı çalıştığı bildirildi.

GitHub’daki birden fazla kullanıcı raporuna göre, OpenEthereum istemcisi 12.244.294 bloğunda takılı kaldı. Bu Berlin güncellemesinin çalıştırıldığı 12.244.000’üncü bloktan hemen 294 blok sonra gerçekleşti.

Sorun şu anda sadece OpenEthereum nodelarını etkiliyor gibi görünmekte. OpenEthereum’un harici, daha popüler bir istemci olan Geth, normal bir şekilde çalışmakta. Bununla beraber OpenEthereum istemcisindeki problemler, blok gezgini Etherscan’de de bir kesintiye yol açtı. Şu an Etherscan’de 12.244.294’üncü blok, çıkarılacak son blok olarak gösteriliyor.

Ekip şu anda sorunu teşhis etmek ve düzeltmek için çaba harcıyor fakat sorunun neden daha tespit edilemedi. Sorun düzeltilene kadar, Etherscan kullanım dışı kaldı.

Sorun yalnıza OpenEthereum’u etkilediği için, Ethereum blockchaini ve Infura gibi birçok hizmet sağlayıcısı doğru bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Berlin güncellemesi ile olan korelasyon neticesinde sorun, bazı değişikliklerin yanlış uygulanmış olduğunu muhtemel kılıyor.

Bazı Ethereum borsalarında işlemler durduruldu ve askıya alınmış durumda. Bu durum ETH fiyatlarında bir hareketliliğe sebep olmadı. Daha önce birkaç kez daha buna benzer aksaklık ve arkasına işlemleri bir süre askıya alınan ETH bloklarında daha önceki askıya alınmalarda daha fazla panik havası ve fiyatta dalgalanmalara sebep olmuştu.

ETH / USDT paritesinde şu an 2453 dolardan  işlem görmeye devam ediyor.

 

Etiketler