Ethereum tüm Altcoinlere ilham vermeye devam ediyor!

Ethereum tüm Altcoinlere ilham vermeye devam ediyor!

Ethereum Nedir?

Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir sistemdir. Genel olarak bir alt coin statüsünde görülse de Ethereum esasında blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan bir yenilikçi bir sistemdir.

Ethereum kısaca, güç kaynağı olarak Ether (ETH) kripto para birimini alan bir Kripto İşletim Sistemidir. Amaç Bitcoin’inde bağlı olduğu blockchain sistemi üzerinde kullanıcıların bu sistem üzerinden yeni yazılımları oluşturmasını sağlamaktadır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı bu özgürlük sayesinde bir çok alt coin çıkarılmasına olanak sağlar.

Ethereum sistemi ile amaçlanan, kişisel veriler gibi bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından depolanmasını ve farklı amaçlar için kullanılmasını engellenmesidir. Bugün neredeyse internetten yaptığımız bütün işlemler (alışveriş, banka işlemleri, sosyal medya kullanımımız, internet geçmişimiz vb.) veriler halinde data banklarda kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgilerin hangi amaçlar doğrultusunda kullanılacağı konusu ise tam bir bilinmezliktir.

Ethereum sistemi ile bu işlemler tamamen dağınık ve anonim bir şekilde bir çok farklı cihaz üzerinde saklanmaktadır. Böylece bu bilgilere erişim imkansız bir hale gelir ve bütün bir interneti merkezsiz bir platforma çevirir.

Bu merkezsiz sisteme dahil olacak yazılımların üretilebilmesi için Ehereum, Ether kripto para birimini bir yönüyle bir yakıt olarak kullanılmasını amaçlar.

Ethereum tüm Altcoinlere ilham vermeye devam ediyor.

Bundan yanlızca 2 hafta önce 1547 dolardan işlem gören ETH (Ethereum) şu an 2057 dolardan işlem görüyor yatırımcılarının paralarına 2 hafta içinde yüzde 23 değer kazandıran ETH, Bitcoinin aksine yükselen trendin dibinde değil aksine en tepesine bir hayli yakın demek mümkün 2035 dolar desteği şimdilik çalışan ETH 'de yön analislere göre hala pozitif.

Genel olarak kurumsal alışların BTC ile olduğu günümüzde kurumsal alımlarının bir kısmını ETH  olarak yapan bir çok şirket var gelecekte BTC ile birlikte liderlik yapacağına da eminler.

Peki formasyon olarak ETH (Ethereum) ne durumda? Destek direnç bölgeleri neresi:

Destekler 1880 - 1645 - 1424
Dirençler 2153 - 2400 - 2643 - 2795

BirBorsa / Cem Arslan
Etiketler