Et fiyatlarına yine zam gelebilir! Dana ve kuzu alım fiyatlarına zam!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından dana ve kuzu alım fiyatlarının kilogram başına 2 TL artış gösterdiği belirlendi.

Et fiyatlarına yine zam gelebilir! Dana ve kuzu alım fiyatlarına zam!

Bugün yapılan bir açıklama sonucu Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından dana ve kuzu alım fiyatlarına zam geldiği açıklandı. Son zamanlarda karkas maliyetlerinde yaşanan artış ve piyasalarda olan fiyat gelişmelerinin hem üreticiyi hem de tüketiciyi olumsuz olarak etkilediği düşünülürse kilo başına 2 TL artırılacağı duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapılan açıklamada:

“Dana karkas alım fiyatlarını kilo başına 2 lira artırılacak. Prim ve desteklerle birlikte dana karkasın kilogramını 94 liraya satan besiciler, bu artış ile birlikte 96 liraya satabilecek. Hayırlı olsun. Et ve Süt Kurumu da bu tutardan alım yaparak fiyatların maliyetlere göre oluşmasına katkı sağlayacak. Küçükbaş hayvancılıkta ise mera dönüşleri başlamak üzere. Bu kapsamda da kuzu karkas alım fiyatlarımızı 2 lira artırıyoruz. Böylece, kuzu karkasın kilogram alım fiyatı 90 liradan 92 liraya çıkacak. Üretici kardeşlerimizin alın terine ve emeğine sahip çıkmak adına dönemsel olarak bu tür iyileştirmeleri yapmaya devam edeceğimizi özellikle belirtmek istiyorum" denildi.

Et fiyatları zamlandı mı?

Et Fiyatları

Et ve Süt kurumu tarafından an be an takip edilen karkas et alım fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği araştırılmaktadır. Karkas alım fiyatlarına zam gelmesi et fiyatları zamlandı mı? sorusunun sorulmasına neden oldu. Şuan için konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili yeni gelişme olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.