En İyi 10 Metaverse Arsa Alma Sitesi | Güncel Metaverse Siteleri

En iyi 10 Metaverse arsa alma sitesi, sanal evrende arazi alacakların yoğun bir şekilde araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Metaverse arsa hangi siteden alınır? ve Metaverse arsa nereden alınır? Soruların sıkça yöneltildiğini görmekteyiz.  Metaverse arsa sitesi nedir? işte detaylar...

En iyi 10 Metaverse arsa alma sitesi, sanal evrende arazi alacakların yoğun bir şekilde araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Metaverse arsa hangi siteden alınır? ve Metaverse arsa nereden alınır? Soruların sıkça yöneltildiğini görmekteyiz.  Metaverse arsa sitesi nedir? işte detaylar...

Metaverse arsa hangi siteden alınır? Sorusu ile birlikte kullanıcıların ayrıca Metaverse arsa nereden alınır? ve en uygun Metaverse arsa fiyatları hangi sitede? Sorularını yönelttiğini de görmekteyiz.

Metaverse sanal evreni üzerinde arsa almanın kazanç sağlayıp sağlamayacağı konusunda pek çok yorumun yapıldığını görmekteyiz. Ancak Metaverse kavramının sıkça dile getirilmesi ve teknoloji devi şirketlerin yatırım yapması ile birlikte pek çok kişi Metaverse dünyasından arsa almaya başlamıştır. Yazımızda sizlere en iyi Metaverse arsa alma sitelerini detaylı bir şekilde sunacağız.

En İyi 10 Metaverse Arsa Alma Sitesi

Metaverse arsa alma sitesi ile birlikte sanal evren dünyasında sizlerde arazi belirleyerek satın alabilirsiniz. Metaverse arsa alma siteleri içinde ön plana çıkan siteler arasında Sandbox, Mana Axie Infinity, Decentraland ve Ovr siteleri yer almaktadır. Son dönemlerde Nextearth Metaverse arsa alma işlemi için ülkemizde sıkça tercih edilmektedir. Metaverse arsa alma sitesi ile ilgili olarak hepsi için ayrı ayrı bilgi aktaracağız. Hemen sizlere en iyi Metaverse arsa alma sitelerini listeleyelim.

En İyi 10 Metaverse Arsa Alma Sitesi;

 1. Sandbox
 2. Axie Infinity
 3. Decentraland
 4. Ovr
 5. Mana
 6. MatrixWorld Land Sale
 7. Next earth
 8. Dvision Network
 9. myneighboralice
 10. Blocktopıa

Metaverse Arsa Nereden Alınır?

Metaverse Arsa Nereden Alınır? Sorusunda sizlere web sitesi bildirmeyeceğiz Ancak bir sonraki başlığımızda Metaverse hangi siteden alınır? Sorusuna yönelik olarak siteler üzerindeki analizimi açıklayacağız. Metaverse arsa seçimi konusunda oldukça dikkatli davranmalısınız. Alacağınız arsanın işlek ve tatil beldelerine yakın olması ya da merkezi bir konumda bulunması daima sizlere avantaj sağlayacaktır.

Metaverse Arsa Hangi Siteden Alınır? | Metaverse Arsa Uygulaması

Metaverse arazi almak isteyenlerin aklına takılan başlıca sorular arasında yer alan Metaverse Arsa Hangi Siteden Alınır? Sorusuna verilebilecek birçok yanıt bulunmaktadır. Ancak günümüzde çoğunluğun bazı sitelere yöneldiğiniz ve o siteler üzerinden metaverse arazisi aldığını görmekteyiz. Metaverse arsa uygulaması üzerinde ön plana çıkanlar; Sandbox, Mana, Nextearth, Decentraland ve Ovr siteleridir.

Metaverse Arsa Almak Karlı Mı?

Metaverse arsa alma siteleri üzerinden arsa satın alanların aklında birçok soru olduğunu görmekteyiz. Bu soruların başında Metaverse Arsa Almak Karlı Mı? sorusu gelmektedir. Metaverse kavramının yapılan açıklamalar ile birlikte geleceğe yön verecek bir özellik ya da bir uygulama olduğunu görmekteyiz. Ancak çok yeni olan bu kavramın ilerleyişi hakkında ya da geleceğe nasıl yön vereceği hakkında net bir görüş bildirmek ne yazık ki tam olarak mümkün değildir.

Metaverse Arsa Alma Siteleri 2022

Metaverse arsa alma siteleri 2022 yılında birçok kişi tarafından yoğun bir ilgi ile araştırılmaktadır. Günümüzde Metaverse arsa ya da arazi edinebileceğiniz pek çok site bulunmaktadır. Ancak bu siteler arasında ön plana çıkan Metaverse arsa sitelerinin olduğunu söyleyebiliriz. Belirtmiş olduğumuz Sandbox, Decentraland, Ovr, Mana, Nextearth ve Bloktopia Metaverse arsa alma siteleri arasında ön plana çıkmaktadır.

Metaverse Arsa Siteleri

İşte Metaverse arsa alma siteleri;

1.      Sandbox

2.      Axie Infinity

3.      Decentraland

4.      Ovr

5.      Mana

6.      MatrixWorld Land Sale

7.      Next earth

8.      Dvision Network

9.      myneighboralice

10.  Blocktopıa

Sandbox Metaverse Arsa Alma | Sandbox Metaverse Arazi

Sandbox Metaverse arsa alma işleminde oyuncularına büyük bir avantaj sunmaktadır. Oyuncuların daha fazla vakit geçirerek deneyim kazanması adın satışa sunulan Metaverse arsalar dijital arazi olarak adlandırılmaktadır. Metaverse arsa siteleri içerisinde ne çok ön plana çıkan Sandbox Metaverse sitesidir. Hemen Sandbox Metaverse ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşalım.

Sandbox Metaverse Arazi Nedir?

Sandbox Metaverse arazi, aynı zamanda dijital arsa olarak tanımlanmaktadır. Oyun içerisinde almış olduğunuz arsanızın tamamen kendinize özel olduğunu söyleyebiliriz. Bu arsanız içerisine oyun içerisinde yer alan diğer dijital varlıkları alarak yerleştirebilmeniz mümkündür. Dijital varlıklardan kastımız ağaç, kedi, köpek, çiçekler ve havuz gibi tamamen bu özel arsa üzerinde gerçek yaşama dair izleri yansıtabilmeniz mümkündür.

Sandbox Metaverse Arsa Alma Nasıl Yapılır?

Sandbox arsa alma işlemi gerçekleştirebilmeniz için The Sandbox yani SAND coine ihtiyacınız var. SAND Coin elde ettikten sonra Sandbox sitesi içerisinde “Metaverse Arsa” kısmına gelerek yer belirlemeniz ve bakiyeniz karşılığında satın alma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sandbox Metaverse arsa alma şu şekilde yapılır;

 • sandbox game/en/ Sitesine Giriş Yapın
 • Sandbox Metamask Cüzdanı Edinin
 • Sandbox (SAND) Metaverse Coin Alın
 • En İyi ve Karlı Arsayı Araştırın
 • Alacağınız Araziye İlişkin Ada ve Parsel Seçin
 • Metaverse Coin ile Araziyi Alın
 • Almış Olduğunuz Araziyi Şekillendirin

Sandbox Arsa Fiyatları Nedir?

Sandbox arsa fiyatları, arsanın bulunduğu konum itibari ile değişkenlik göstermektedir. Sandbox (SAND) Metaverse Coin ile birlikte oyun üzerinden Metaverse arazi alabilmektesiniz. Türk Lirasına yönelik olarak değerlendirmede bulunduğumuzda ideal arsa fiyatlarının 20 TL ile 100.000 TL arasında değişkenlik gösterdiğini görebilmekteyiz. Sandbox’da 100.000+ TL üstü arsaların ise oldukça işlek ve popüler araziler olduğunu söyleyebiliriz.

Decentraland Metaverse Arsa Alma | Decentraland Metaverse Arazi

Decentraland Metaverse arsa alma konusunda ülkemizde en çok tercih edilen siteler arasında yer almaktadır. Decentraland üzerinde Metaverse arsası aldıktan sonra istediğiniz objeyi ya da oyun içerisinde yer alan ekipmanları araziniz üzerine kurabilirsiniz. Bu bir depo olabilir ya da köpek kulübesi. Arazinizi çitler ile kaplayarak komşularınızın arazinize taşmasını da önleyebiliyorsunuz. Peki, Decentraland metaverse arsa alma detayları nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım.

Decentraland Metaverse Arazi Nedir?

Decentraland Metaverse arazi aynı zamanda dijital bir alan olarak gösterilmektedir. Oyun üzerinde almış olduğunuz araziyi tamamen kendinize göre şekillendirebilmeniz mümkündür. Köpek kulübesi, ağaçlar, çiçekler, bahçe çiti ve daha birçok özelliği araziniz üzerine inşa edebilirsiniz. Tabi bunun başında bir eve ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz.  Decentraland Metaverse sizlerin sanal ortamdan oluşturmuş olduğunuz ve size ait olan bir dijital arazidir.

Decentraland Metaverse Arsa Alma Nasıl Yapılır?

Decentraland Metaverse arsa alma işlemi gerçekleştirebilmeniz için MANA Metaverse Coin’e ihtiyacınız bulunmaktadır. Metamask cüzdanı edinerek Decentraland üzerinden MANA coin kazanabilirsiniz. Coin aldıktan sonra ise oyun içerisinde yer alan bakiyeniz karşılığındaki arazileri satın alabilirsiniz. Decentraland Metaverse arsa alma şu şekilde yapılır;

 • decentraland.org/ Sitesine Giriş Yapın
 • Decentraland Metamask Cüzdanı Edinin
 • Decentraland (MANA) Metaverse Coin Alın
 • En İyi ve Karlı Arsayı Araştırın
 • Alacağınız Araziye İlişkin Ada ve Parsel Seçin
 • Metaverse Coin ile Araziyi Alın
 • Almış Olduğunuz Araziyi Şekillendiri

Decentraland Metaverse Arsa Fiyatları Nedir?

Decentraland Metaverse arsa fiyatları seçmiş olduğunuz arazinin bölgesine ve yapısına göre değişiklik göstermektedir. Decentraland Metaverse arsalarının aynı zamanda Mana Coin’e odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Decentraland ideal Metaverse arsa fiyatlarının 20 TL ile 100.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Decentraland ‘da 100.000+ TL üstü arsaların ise oldukça işlek ve popüler araziler olduğunu söyleyebiliriz.

Ovr Metaverse Arsa Alma | Ovr Metaverse Arazi

Ovr Metaverse arsa alma konusunda özellikle İstanbul ili için en çok tercih edilen site olmayı başarmıştır. Ovr Metaverse arsayı satın aldıktan sonra arsa üzerinde oyunun vermiş olduğu diğer ekipmanları da satın alarak inşa edebilmeniz mümkündür. OVR üzerinden arsa satın almak için OVR Coin’e ihtiyacınız olduğunu söyleyelim. Peki, OVR Metaverse arsa alma detayları nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım.

Ovr Metaverse Arazi Nedir?

Ovr Metaverse arazi, oyun ortamında sunulan dijital bir arazidir. Bu araziyi dünyada boş olan istediğiniz bir parsel üzerinden alabilmeniz mümkündür. Araziyi aldıktan sonra arazinize çim ekebilir, etrafını yeşillendirebilir ya da ev inşa edebilirsiniz. OVR sizlere gerçek hayatta araziler üstünde yaşanılan hayata dair birçok etkeni sunmaktadır.

Ovr Metaverse Arsa Alma Nasıl Yapılır?

Ovr Metaverse arsa alma işlemi sağlayabilmeniz için OVR Coin’e ihtiyacınız bulunmaktadır. OVR Coin elde ettikten sonra resmi web sitesi üzerinde yer alan “Metaverse Arsa” kategorisine gelerek arsanızı seçebilir ve bakiyeniz karşılığında arazi satın alabilirsiniz. OVR Metaverse arsa alma şu şekilde yapılır;

 • www.ovr.ai/ Sitesine Giriş Yapın
 • OVR Metamask Cüzdanı Edinin
 • OVR Metaverse Coin Alın
 • En İyi ve Karlı Arsayı Araştırın
 • Alacağınız Araziye İlişkin Ada ve Parsel Seçin
 • Metaverse Coin ile Araziyi Alın
 • Almış Olduğunuz Araziyi Şekillendirin

Ovr Metaverse Arsa Fiyatları Nedir?

Ovr Metaverse arsa fiyatları ilden ile ya da seçilen arazinin popülerliğine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle İstanbul Metaverse arsa alımında birçok kişinin tercih etmiş olduğu Ovr fiyatları üzerinde değerlendirme yapacak olursak fiyatların 20 TL ile 200.000 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

Next Earth Metaverse Arsa Alma | Nextearth Metaverse Arazi

Next earth Metaverse arsa alma son dönemlerde ülkemizde en çok tercih edilenler arasına girmeyi başarmıştır. Nextearth metaverse üzerinde hemen “Metaverse Arsa” kategorisine gelerek almak istediğiniz arsayı seçebilirsiniz. Metamask cüzdanınızda yer alan bakiyeniz karşılığında belirlemiş olduğunuz araziyi satın alabilirsiniz. Peki, Nextearth Metaverse arsa alma detayları nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım.

Next Earth Metaverse Arazi Nedir?

Next earth Metaverse arazi parsellere ayrılmış durumda müşterilerine sunulmaktadır. Gerçi satılan diğer platformlarda Metaverse arsaları parsellere ayırarak vermektedir. Nextearth Metaverse arsası üzerinde gerçek hayata dair birçok unsuru inşa edebilmeniz mümkündür. Nextearth Metaverse arsa üzerinde son dönemlerde birçok kişinin

Next Earth Metaverse Arsa Alma Nasıl Yapılır?

Next earth Metaverse arsa alma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle Metamask cüzdanına sahip olmalısınız. Nextearth üzerinden Metamask cüzdanınızda yer alan Metaverse Coin’leri ile birlikte arsa satın alabilmeniz mümkündür. Nextearth Metaverse arsa alma şu şekilde yapılır;

 • https://nextearth.io/ Sitesine Giriş Yapın
 • Nextearth Metamask Cüzdanı Edinin
 • Nextearth Metaverse Coin Alın
 • En İyi ve Karlı Arsayı Araştırın
 • Alacağınız Araziye İlişkin Ada ve Parsel Seçin
 • Metaverse Coin ile Araziyi Alın
 • Almış Olduğunuz Araziyi Şekillendirin

Next Earth Metaverse Arsa Fiyatları Nedir?

Next earth Metaverse arsa fiyatları ülkemiz arazileri üzerinde değerlendirme yaptığımızda genellikle sahil yerlerinin pahalı olduğunu görebilmekteyiz. Ayrıca Büyükşehirlerin meydanları da oldukça pahalı görülmekte. Nextearth fiyatları üzerinde değerlendirme yapacak olursak fiyatların 20 TL ile 200.000 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

Axie Infinity Metaverse Arsa Alma | Axie Infinity Metaverse Arazi

Axie Infinity Metaverse arsa alma işlemi de diğer siteler ile benzerlik göstermektedir. Aslında Metaverse arsa alma siteleri temel mantığı aynı mantıkla işlemektedir. Coin edin, arsa seç ve satın al. Satın almış olduğun arsayı inşa et. Burada hangi site üzerinde işlem yaparsanız yapın önemli olan nokta Metamask cüzdanın olmasıdır. Peki, Axie Infinity Metaverse arsa alma detayları nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım.

Axie Infinity Metaverse Arazi Nedir?

Axie Infinity Metaverse arazi, sanal ortamda edinebileceğiniz dijital bir alandır. Bu alan üzerinde istediğiniz gibi inşa yapabilmeniz ve alanı güzelleştirebilmeniz mümkündür. Bunun içinse oyun içerisinde yer alan diğer dijital ekipmanları (ev, çit, ağa., köpek kulübesi) almanız gerekmektedir. Diğer Metaverse arsalar gibi Axie Infinity Metaverse arsalarda kendi özellikleri içerisinde değişkenlik göstermektedir.

Axie Infinity Metaverse Arsa Alma Nasıl Yapılır?

Axie Infinity Metaverse arsa alma işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle Metamask cüzdanınızda Axie Infinity (AX) Metaverse Coin bulunması gerekmektedir. Daha sonrasında web sitesinde yer alan “Metaverse Arsa” kısmına giriş sağlayın, daha sonra ise arsa alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Axie Infinity Metaverse arsa alma şu şekilde yapılır;

 • axieinfinity com/ Sitesine Giriş Yapın
 • Axie Infinity Metamask Cüzdanı Edinin
 • Axie Infinity (AX) Metaverse Coin Alın
 • En İyi ve Karlı Arsayı Araştırın
 • Alacağınız Araziye İlişkin Ada ve Parsel Seçin
 • Metaverse Coin ile Araziyi Alın
 • Almış Olduğunuz Araziyi Şekillendirin

Axie Infinity Metaverse Arsa Fiyatları Nedir?

Axie Infinity Metaverse arsa fiyatları diğer siteler ile benzerlik göstermektedir. Aslın bu durumun belirtmiş odluğumuz üzere alınacak olan parselin popülerliği, işlekliği ve turizm bölgesinde olup olmadığına yönelik olarak değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Axie Infinity ideal Metaverse arsa fiyatlarının 20 TL ile 100.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Axie Infinity‘de 100.000+ TL üstü arsaların ise oldukça işlek ve popüler araziler olduğunu söyleyebiliriz.         

METAVERSE BİRBORSA'DA TAKİP EDİLİR.

Metaverse arsa alma, Metaverse arsa fiyatları, Türkiye Metaverse arsa ve fiyatları, Metaverse Coin, Metaverse arsa alma siteleri ve daha fazlası Birborsa.com da sizlerle...

 

 

 

 

 

Yorumlar
Yorum Sahibi: Kerim Yanar
Sandbox a yapılan yatırımlara baktığımızda diğerlerinin çok daha üstünde olduğu görülüyor
Yorum Sahibi: İrem Güldökmez
Arsa yeri seçmeyi bırakın daha hangi siteden arsa alacağımızı belirleyemedik ki yurt dışında Sandbox diyorlar Türkiye de OVR alıyorlar
Yorum Sahibi: Osman Gezgin
Sandbox mı? Ovr mı? Yoksa Decentraland mı? Hangisini tercih edeceğiz kafa karıştırıyor. Neden bunların hepsi bir değil? İleride birleşme olacağı yönünde bir bilgi varsa paylaşabilir misiniz?
Yorum Sahibi: Sanal Dünya Evreni
Metaverse nereden alınır? Arıyordum sanırım en kapsamlı içerikler sizde Metaverse arsa alma ile ilgili çok güzel bilgiler sunmuşsunuz ama her siteyi Decentraland gibi ayrıntılı yazmamışsınız, diğerlerini de ekler misiniz? Birde metamask ile ilgili bir yazı bekliyoruzzz...
Yorum Sahibi: Metaverse Arsa Yatırımcısı
Hangi siteden Metaverse arsa almak mantıklı? Sandbox metaverse arsa alma ile ilgili de bir bilgi paylaşabilir misiniz?