Emeklilere müjde! EYT sorunu çözülüyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bilgin, 'Önümüzdeki dönem içerisinde sözleşmeli personel ve EYT sorununu çözüyoruz. Sorunları dosya dosya açarak çözeceğiz. Türkiye’nin emekçileri endişe etmesin.' ifadelerine yer verdi.

Emeklilere müjde! EYT sorunu çözülüyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Türkiye için güven ve istikrar" kapsamında düzenlenen yeni üyelere rozet takma töreninde Türkiye ekonomisi ve EYT'liler hakkında açıklamalarda bulundu.

Emeklilere müjde! EYT sorunu çözülüyor - Resim : 1

Bakan Bilgin: EYT sorununu çözüyoruz!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, gündeme dair açıklamalarda bulunurken EYT sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin şu sözlere yer verdi:

 “Sorunların çözümü için tedbirler alıyoruz. Asgari ücreti önceki yıla göre yüzde 80 arttırdık. Önümüzdeki dönem içerisinde sözleşmeli personel ve EYT sorununu çözüyoruz. Dosya dosya açarak çözeceğiz. Türkiye’nin emekçileri endişe etmesin. Türk devleti sosyal bir devlettir. Büyük Türkiye yolunda daha emin adımlar ile yürüyeceğiz” 

Emeklilere müjde! EYT sorunu çözülüyor - Resim : 2

'Türkiye’nin milli gelirini 1 triyon dolara çıkardık'

Bakan bilgin Türkiye ve gündeme dair açıklamasında, “Türkiye herhangi bir ülkenin adı değil dünyanın merkezinde olan bir ülkedir. Batı'nın açlıkla karşı karşıya kaldığı bir dönemde bu sorunu çözen ülke Türkiye’dir. Bizim liderimiz çözmüştür. İnsanlık hangi tehlike ile karşı karşıya kalırsa Türkiye o insanlık meselesinin yanında yer alan bir ülkedir. Bizim üç büyük meselemiz vardır. Bunlardan bir tanesi bağımsızlıktır.

Dünyanın neresinde bize karşı bir saldırı olursa bütün dava arkadaşlarımız Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini amansız sürdürmektedir. Bugün Balkanlarda yaşadığımız budur. Bağımsızlık önemlidir. İkinci meselesi ise demokrasi meselesidir. Ne kadar önemli olduğunu seçilmiş ilk başbakanını idam eden bir antidemokratik zihniyetten görüyoruz. Üçüncü meselemiz ise kalkınma meselemizdir. Bu mesele çok önemlidir.

19. yüzyılda sanayi meselesini çözemediğimiz için koskoca bir imparatorluğu kaybettik. Bugün çok önemli mesafeler kaydettik. Sanayi ürünleri ihracatımızda birinci sıraya yükseldi. Türkiye büyüyor. Türkiye’nin milli gelirini 1 triyon dolara çıkardık. Burayı aşmak zorundayız” ifadelerine yer verdi.

Emeklilere müjde! EYT sorunu çözülüyor - Resim : 3

Enflasyon sorunu var!

Bakan Bilgin konuşmasına ek olarak, “Enflasyon sorunu var. Enflasyonun en önemli ayağının yurt dışından ithal ettiğimiz petrol, doğalgaz olduğunu biliyorsunuz. Bunlar Türkiye’ye yaklaşık 50 milyar dolar ilave bir yük getirmiştir. Bizim bu ürünlere yıllık harcadığımız 45 milyar dolar civarındadır. Bu yıl itibarıyla 107 milyar dolar olacağını tahmin ediyoruz. 50 milyar dolar daha fazla harcama yapacağız.

Enflasyonun kaynağı nedir diye soranlar buraya baksın. Türkiye bunu büyüyerek aşacak. Ürettiğimiz ürünleri dışarı daha fazla satacağız. Bunu aşacak güçteyiz. Başka bir yol yok. Dolar burada basılmadığına göre biz doları ekonomik olarak üreteceğiz. Turizm ile üreteceğiz, Antalya bu işi üstlenmiş götürüyor.” açıklamasında bulundu.

Etiketler