Elon Musk'tan yeni Bitcoin açıklaması

Kısa süre önce 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alan Elon Musk, Bitcoin’i yine diline doladı.

Daha önce Bitcoin hakkında olumlu konuşan Tesla CEO'su Elon Musk, bu sabah paylaştığı twitle Mt. Gox borsasına gönderme yaptı. 2014 yılında hacklenen bu borsadan 800 binden fazla bitcoin çalınmasının üzerine Mt. Gox, yıllar süren davanın ardından bu hack yüzünden parasını kaybeden insanlara 140 bin bitcoinlik ödeme yapacağını açıklamıştı.

Borsa daha sonra 200.000 Bitcoin’in bir anda bulunduğunu söylese de fonlarını kaybeden kullanıcılarına hala ödeme yapılmadı. Elon Musk, paylaştığı tweette bu yatırımcıların bekleyişine atıfta bulunup, “Ancak Chuck Norris Mt. Gox’tan iade alır.” mesajı verdi.

Musk’ın bir diğer paylaşımı kripto para cüzdanlarıyla ilgiliydi. Freewallet adlı bir cüzdan uygulaması, Musk’ın Dogecoin ile ilgili paylaşımlarına istinaden, insanlara “DOGE alıp satmak için bizim uygulamamızı kullanabilirsiniz.” açıklamasında bulunmuştu.

Elon Musk, Freewallet tarafından yapılan bu açıklamaya “Uygulamanız çok kötü.” diyerek yanıt verdi. Ardından “Eğer bir kripto para uygulaması, özel anahtarınızın kontrolünü size vermiyorsa o uygulamayı kullanmayın.” dedi. Musk böylece “Not your keys, not your coins” ilkesini gündeme getirdi.

Etiketler