Elektrik ve doğalgaz faturası ödeyenlere müjde! Ay sonuna kadar başvuru yaparsanız…

Kış aylarına kısa süre kala elektrik ve doğalgaz faturası ödeyenlere müjde verildi. Ay sonuna kadar başvuru yaptığınız takdirde banka tarafından sizlere yardım yapılacak.

Elektrik ve doğalgaz faturası ödeyenlere müjde!

Kış aylarına kısa süre kala elektrik, su ve doğalgaz faturası ödeyen kişilere banka tarafından bir müjde verildi. Özellikle Akbank üzerinden Axess kart kullanıcıları otomatik ödeme talimatı verdiğinde her bir fatura için ek ödeme yapılacağı açıklandı. 

1 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında Axess kart sahipleri vereceği 1 ya da 2 otomatik ödeme talimatı için 25 TL, 4 fatura otomatik ödemesi için 75 TL, 5 ve daha fazla fatura otomatik ödeme talimatı için 150 TL bonus verilecektir.

150 TL fatura desteği!

Akbank fatura

Akbank tarafından verilen fatura desteği ile ilgili detaylar belli oldu. Akbank tarafından yapılan duyuru kapsamında:

"Kampanya müşteri bazındadır. Eylül ayı boyunca kampanyaya dahil olan kartlarınızla vereceğiniz tüm fatura ödeme talimatlarından en fazla 150 TL chip-para kazanırsınız.

Kampanya kapsamında kazanacağınız ödül tutarı 2 Ekim 2022’de kartınıza chip-para olarak yüklenecektir.

Ödül, sadece yeni vereceğiniz talimatlar için geçerlidir. Kredi kartınızdan verilen otomatik fatura ödeme talimatlarınızı iptal edip yeniden verirseniz veya banka hesabına tanımlı olan fatura ödeme talimatlarınızı iptal edip kredi kartınızdan verirseniz kampanyadan yararlanamazsınız.

Hesaptan verilen talimatlar kampanyaya dahil değildir.

Kampanyadan ödül kazanmanız durumunda, ödül yükleme tarihinden itibaren 6 ay içerisinde iptal etmemeniz ve Otomatik Ödeme talimatı verdiğiniz faturaların tahsilatının karttan yapılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde chip-para taahhüt sonunda geri çekilecektir.

Talimat kapsamında kredi kartından yapılacak fatura ödemelerinde bankanın belirlediği otomatik fatura ödeme faizi uygulanır. Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, faturanın ödenme tarihinden son ödeme tarihine kadar fatura faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden fatura faiz oranı işletilir" duyurusu yapıldı.

Detaylı bilgi için tıklayınız.