Dolar / TL durulmuyor!

Dolar / TL'de 8.50 altına indiği anda 8.28 bölgesine kadar gerilese bile çok hızlı şekilde 8.50 direncine kadar yaklaşan Dolar değer kazanmaya devam ediyor.

Faizlerin ineceğine dair görüşlerin güç kazanmasıyla birlikte değer kaybeden Türk Lirası güne zayıf açılış yaparken Dolar/TL paritesi gün içinde 8,50 seviyesinin üzerini gördü. 

Türk Lirası ve TL varlıklarda son birkaç gündür devam eden zayıf görünüm devam ediyor. Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’nun para politikası ve çekirdek enflasyon vurgusu piyasada faizin düşeceği yönündeki beklentilerin güçlenmesine neden olurken; bu beklentiler paralelinde kurdaki yukarı yönlü baskı etkili oldu. Dün 8,48 düzeyinden geri dönen dolar/TL bugün 8,50 seviyesinin üzerine çıktı. Haberin yapıldığı saatlerde ise 8,48 seviyesinde işlem görmeye devam Dolar / TL güne yüzde 0.26 değer kazanarak devam ediyor.

Dolar/TL’de 20 Ağustos'tan sonra ilk defa 22 günlük ağırlıklı ortalama (8,38) üstünde kapanış yaptığı görülen Dolar / TL, teknik açıdan 8,50 seviyesinin kısa vadede bulunan önemli bir direnç olarak gözlemleniyor. Uzmanlara göre; bu direncin kırılması durumunda güçlenme devam edebilir.

Dolar / TL'de sıralı destek ve dirençler ise şöyle:

Destekler: 8,39 - 8,30 - 8,04
Dirençler: 8,50 - 8,60 - 8,79 

BirBorsa / Cem Arslan

 

 

 

Etiketler