Dogecoin’de global geliştirme ekibi hamlesi geldi!

Dogecoin’de global geliştirme ekibi hamlesi geldi!

Son dönemin en çok konuşulan ve çok büyük yükseliş gösteren kripto parası Dogecoin’den global bir geliştirme ekibi kurma hamlesi geldi. Dogecoin blokzinciri üstündeki uygulamalar için DogeLabs.IO ve AppSwarm’dan destek alınacak.
DogeLabs ayrıca global anlamda yatırım ortakları aradığını da açıkladı.

Mobil uygulama geliştirme şirketi AppSwarm ve blokzincir araştırma startup’ı DogeLabs.Io, Dogecoin blokzinciri üstünde uygulamalar geliştirecek olan bir ekip kurulmasını sağlayacaklar. Dogecoin sözleşmesi üstünde reklam tanıtım uygulamaları geliştirme üzerine çalışmalar yapan DogeLabs.Io’nun yanında AppSwarm da online alışveriş ve oyun endüstrisi için mobil tabanlı uygulamalar geliştiriyor.

Dünyanın her yerinde işe alım süreçleri devam ediyor

Global anlamda kurulacak olan “DevOps” ekipleri için Avrupa, Asya, Güney ABD ve Afrika’da işe alım süreçleri devam ediyor. Geliştirme (Dev) ve operasyon (Ops) kelimelerinin birleşiminden oluşan “DevOps” müşterilere değer sunmak için çeşitli iş kollarından bir araya gelen kişiler topluluğuna deniyor. Kurulacak DevOps ekipleri Dogecoin merkezli projelerin bütün dünyada yayılmasından sorumlu olacaklar.

“Hedefimiz Dogecoin’de yeni kullanıldığı alanlar oluşturmak”

DogeLabs CEO’su Tom Bustamante konu hakkında yapmış olduğu açıklamada, “Biz burda New York’ta ve Tulsa’da kendi geliştirme ekiplerimizi kurarken hemde bütün dünyadan da Doge blokzinciri üstünde çalışmak isteyen geliştiricileri bir araya getirmeyi planlamaktayız. Hedefimiz Doge sözleşmesi etrafında merkezi olmayan finans uygulamalarını da içerecek yeni kullanıldığı alanlar oluşturmak” dedi.

İki senedir güncelleme yapılmamıştı

2021 boğa rallisinden önce çok az değişikliğin yapıldığı Dogecoin blok zincirinde 28 Şubat 2021 tarihinden önceki son büyük geliştirme Kasım 2019’da yapılmıştı. Kasım 2015 ile Şubat 2018 arasında ise hiçbir güncelleme yapılmamıştı.

Eğlencenin ötesine geçti

Aralık 2013’te Litecoin’in çatallanmasından, bütünüyle eğlence amaçlı olarak Jackson Palmer tarafından kurulmuş olan Dogecoin bugün Dallas Mavericks’ten SpaceX’in DOGE-1 Ay projesine kadar çok önemli projelerde bir ödeme aracı olarak kullanılabiliyor ve DOGE bir eğlence kripto parasının ötesine geçmiş durumda…

Etiketler