Dinamo Kiev, 2021 sezonundan sonra NFT ile bilet satmaya başlayacak

Dinamo Kiev, 2021 sezonundan sonra NFT ile bilet satmaya başlaacağını duyurdu.

Ukrayna Futbol Ligi’nin köklü spor klüplerinden FC Dinamo Kiev, blockchain ortağı Moonwalk tarafından desteklenen 2021 sezonu için NFT biletlerini piyasaya sürüyor. 

Haziran sonunda, NFT biletleri Binance NFT pazarında satışa sunulacak. Satış, platformun lansmanının anısına başlatılan, platformun “100 İçerik Oluşturucu Kampanyası”nın bir parçası. Dinamo Kiev, düzenli olarak koleksiyon ürünleri de dahil olmak üzere NFT satmaya devam etmeyi planlıyor.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir blockchain şirketi olan Moonwalk, bilet girişiminde popüler futbol takımına sponsor oluyor ve satışlar konusunda destek sağlıyor. Haziran ayının son haftasında NFT biletleri sadece Binance NFT satışa sunulacak.
Moonwalk, Ocak ayından bu yana Dinamo Kiev stadyumunda ve Kiev’de token’lı bir ekosistem içeren takımın dijital ekonomisi üzerinde çalışıyor. Takıma NFT satışları ile birlikte gelecekte Kiev markalı ürünlerin satışını da sağlayabilecek.

FC Dinamo Kiev Başkan Yardımcısı Mark Ginzburg, şunları söylüyor:

Efsanevi kulübün simgesel hale getirilmesi modaya bir övgü değildir ve fırsatçı bir yutturmaca peşinde de koşmaz. İyi hesaplanmış bir stratejimiz var ve net bir hedef izliyoruz: Ukrayna’nın en iyi kulübü olan Dinamo’yu önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa’nın en büyük futbolda teknoloji lideri yapmak

 Moonwalk kurucu ortağı Greg Consiglio ise biletlerin, hayranların NFT oyun hatıralarını toplamasına da izin verecek daha geniş bir ödül ekosisteminin parçası olduğunu söyledi.

Sezon başlangıcına kadar, NFT’ler önde gelen NFT pazarı Binance NFT’de olacak.

Dinamo Kiev'in ev sahibi konumunda olduğu  haftalarda maç biletlerinin yüzde 20'lik bir kısmı NFT olarak satışa sunulacak.

Dinamo Kiev, 2019-20 sezonunda 70.000 kişilik Olimpiyskiy stadyumunun bulunduğu Kiev’deki maçlar için 400.000’in üstünde bilet sattı. NFT’ler, basın açıklamasına göre takımın Moonwalk dijital cüzdanından oyun geçişlerinin, benzersiz ödüllerin ve drop’ların kilidini açmak için kullanmak mümkün olabilecek. 

Etiketler