Dava haberleri Ripple'a yüzde 10 artış getirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçladığı Ripple ve iki yöneticisine dava açtı. Güne yüzde 10 artışla başlayan ripple mahkemenin sonucuna göre yön bulacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçladığı Ripple ve iki yöneticisine açtığı dava bugün görülecek.

RIPPLE (XRP) DAVASI SAAT KAÇTA?

New York Güney Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun Ripple aleyhindeki davası için ilk mahkeme tarihini 22 Şubat bugün saat 21:00'da yapılacak. Yargıç Analisa Torres ile ilk duruşma öncesi konferansa katılacak.

RIPPLE (XRP) DAVASI NEDİR, RIPPLE (XRP) DAVASI NE OLUR?

 Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor.

Ripple davasında ön duruşma, 22 Şubat tarihinde yapılacak. Duruşmaya günler kala SEC, Ripple davası kapsamında şikayetinde bazı değişiklikler gerçekleştirdi.

SEC, Chris Larsen ile Brad Garlinghouse'un kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini ve bu nedenle menkul kıymet yasasını ihlâl ettiği iddia etmeye devam ediyor. Ayrıca SEC'nin yeni şikayet dosyasına belge ve bilgi eklediği belirtiliyor. Çünkü önceki dava dosyası 71 sayfayken yeni dosya79 sayfa olarak iletildi.

Yedinci en büyük kripto para birimi Ripple, yazım sırasında yüzde 3 oranında düşüşle 0,53 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 24,1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 5,6 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Gönderilen mektupta, uzlaşma fikrinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) yönetimdeki çalışanlarıyla görüşüldüğü bilgisine de yer verilerek, "Davalılar ifadeye katılıyor, ancak önceki uzlaşma görüşmelerinin eski yönetimin altında yapıldığını ve esas olarak SEC'den ayrılan ilgili bölüm müdürleriyle yapıldığını not edin." İfadesi kullanıldı. Geçtiğimiz Ocak ayında Ripple CEO'su Brad Garlinghouse da yaptığı açıklamada SEC'in Ripple'a yaptığı suçlamalarının olumsuz olduğunu belirtirken, Joe Biden hükumetinden umutlu olan Ripple, olumlu bir yaklaşım olabileceğini düşünüyor. Ripple davası için olumlu ya da olumsuz nasıl bir yön izleyeceği ise henüz belli değil.

RIPPLE'DA TEKNİK ANALİZ

Dava haberleri sonrası yüzde 10 artış gösteren Ripple, 0.6450 dolarlık direnç bölgesini test etti ve pozitif bir şekilde işlem görüyor. Analistlere göre, 0.6450 dolar ve 0.6500 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde net bir kırılma, fiyatı 0,6880 dolar seviyesine doğru yükselebilir. Yukarı yönde bir sonraki büyük direnç 0,7200 dolar seviyesine yakın. Daha fazla kazanç fiyatı ise 0,7500 dolar seviyesine çekebilir.

 

 

Etiketler