Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iptal edilen ve soruşturması devam eden KPSS hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'ÖSYM bundan sonra şaibeleri ortadan kaldırarak yoluna devam edecek' ifadelerini kullandı.

KPSS sınavına giren kişilerin, 'Sorular sızdırıldı' iddiası geçen hafta gündemde ilk sırada yer aldı. Ardından başlatılan soruşturma sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, 'FETÖ'cü grup mu desek; 6'lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük.' sözlerine yer verdi.

Sınav için tekrar ücret ödenecek mi?

KPSS sınavının iptalinden sonra sınava giren kişilerin merak ettiği şeylerden biri de yatırılan ücretler oldu. Sınavın tekrar yapılması halinde ücret ödeyip ödemeyeceğini bilmek isteyen kişilere ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17'sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek." ifadelerini kullandı.

Ezgi Yılmaz/BirBorsa

 

Etiketler