Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 Ek Gösterge müjdesi

Öğretmenler Günü münasebeti ile 81 ilden 81 öğretmenle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere 3600 Ek Gösterge müjdesi geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki yemekte bir araya geldi.

Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge Müjdesi Erdoğan'dan

Burada öğretmenlere müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmenlerimize bazı müjdeler vermek istiyorum. Öğretmenlerimizin haklarını garanti altına alacak bir Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Meclis sürecinin ardından yürürlüğe girecek bu kanunla öğretmenlerimize ilave haklar sağlamaktayız. 3600 Ek Gösterge ilk sırada olmak üzere sağlayacağımız yeni hakların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, burada yapmış olduğu konuşmasının satır başları şöyle;

"Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne milletin evine bu gazi mekana hepiniz hoş geldiniz. Sizlerin aracılığı ile yurtdışında görev yapan öğretmenlerimize de selamlarımı gönderiyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün hayırlı olmasını diliyorum. Görevi başında şehit olan tüm öğretmenlerimizi burda tekrar rahmetle yad ediyorum. Bölücü örgütün ömürlerinin baharındayken bizden kopardığı Şenay Aybüke Yalçın kızımıza ve diğer nice kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Yeni Başlayan Öğretmen Maaşını 5100 TL Yaptık!

"İnsanı ihmal eden insan faktörünü dikkate almayan hiç bir politika hedefine ulaşamaz. Eğitim gibi doğrudan çocuklarımızı ve istikbalimizi ilgilendiren bir meselede işin merkezinde insan olması doğaldır. Öğretmenlerimizin sıkıntılarını kendi sıkıntımız olarak görerek gereken tüm adımları atıyoruz. Öğretmenlerimizin mali ve sosyal haklarında önemli iyileştirmelere gittik. İşe yeni başlayan bir öğretmenimizin ücreti 2002 yılında 470 lira iken Temmuz 2021 itibarıyla nereye çıktı biliyor musunuz? 5 bin 100 liraya yükseldi."

 

 

 

Etiketler