Cuma Namazı Saat Kaçta Kılınacak? 7 Ocak 2022 Cuma Namazı Saati

Cuma Namazı saat kaçta? Bu hafta da Cuma gününün gelişiyle her hafta olduğu gibi milyonlarca kişi cuma namazı saati sormaktadır.

Cuma Namazı saat kaçta? Bu hafta da Cuma gününün gelişiyle her hafta olduğu gibi milyonlarca kişi cuma namazı saati sormaktadır. 7 Ocak 2022 Cuma Namazı Saati Diyanet tarafından belirlendi. Peki, Cuma Namazı saat kaçta kılınacak?  

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre 7 Ocak 2022 Cuma Namazı Saati il il farklılık göstermektedir. Cuma Namazı Saati İstanbul için 13:15 olarak paylaşıldı. Ankara’da Cuma Namazı Saat Kaçta diye soruyorsanız 13:00’da, Adana için Cuma Namazı Saati 12:50 olarak belirlendi.  

İl İl Cuma Namazı Saatleri  

Cuma Namazı Nasıl Kılınır? 

Cuma namazı farzı iki rekat olarak bilinir. Cuma namazı farzından önce dört rekat, farzdan sonra dört rekat olmak üzere sünneti bulunmaktadır. Bazı İmamlara göre böyle olsa da İmam Ebu Yusuf ve İmam Muhammed’e göre de farzdan sonra kılınacak sünnet toplamda altı rekat olarak söylenir.  

Cuma Hutbesi 7 Ocak 2022

Cuma Hutbesi 7 Ocak 2022 için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan hutbede sorumluluk bilinciyle ilgili tövbe ve günahlardan arınma konusu cuma hutbesinde dile getirilecektir.