Coinbase yöneticisi: Kriptoların AWS'si olmak istiyoruz

Coinbase yöneticileri artık kripto para sektörünün ''Amazon'u'' olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Amazon Web Services (AWS) dünyadaki en popüler ve büyük cloud hizmeti sağlayıcılarından biri konumunda bulunuyor, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kripto para borsası olan Coinbase'in yöneticileri kendi bulut altyapı çözümünü geliştirerek Amazon'un bu başarısından kendilerine de pay çıkarmak istediklerini açıkladılar.

Coinbase CEO'su Surojit Chatterjee, Forbes'a vermiş olduğu özel bir röportajda "Kriptoların AWS'si olmak istiyoruz" şeklinde ifadeler kullandı ve ekledi: "Geliştiricilerin uygulamalarını daha hızlı oluşturmalarına yardımcı olmak için kripto bilgi işlem hizmetleri olarak düşünebileceğiniz tüm bu Coinbase Bulut ürün paketini oluşturuyoruz."

Coinbase'in Cloud hizmeti vermeye başlamak istemesi ise haklı bir istek olarak gözükmekte: 

Amazon Web Services (AWS), bir zamanlar Amazon'un gölgesinde kalan Seattle'daki Amazon şirketi için ikinci planda olan küçük bir iştirak konumundayken cloud hizmetleri sunmasının ardından, Amazo'nun küçük bir iştiraki konumunda bulunan AWS ise şimdi firmanın en büyük kar motoru olarak dikkat çekiyor. AWS, 2020'de 45,3 milyar dolarlık bir gelir elde ederken şirketinin toplamının yüzde 63'ü üzerinden 13,5 milyar dolarlık yıllık işletme kazancı elde etti.

Bu nedenden dolayı da Coinbase yetkililerinin, mümkün olan en kısa sürede "kripto para birimlerinin Amazon'u" olmaları gerektiklerini söylerken haklılar. Coinbase almış olduğu övgülerin ise çoğunu halka açılan ilk büyük dijital para birimi işletmesi olmasına dair konumundan değil tarihteki en büyük doğrudan listeleme miktarını elde etmesinden kaynaklanıyor. Gelir akışının işlem sayısına bağlı olmasından dolayı da Coinbase hala ABD'nin en büyük kripto para borsalarından biri konumunda bulunuyor.

Etiketler