Cindicator (CND) nedir? Cindicator ne işe yarar?

Cindicator, finansal bir öngörü sistemime sahip olan, bireysel ve kurumsal yatırımcılar için Blockchain sitemine sahip bir projedir. Bireysel ve kurumsal yatırımcıları finansal öngörü sistemi sunan bir Blockchain sistemidir.

Cindicator (CND) nedir? Cindicator ne işe yarar?

Kullanıcıların ve yapa zekânın piyasalar üzerindeki tahminlerini sentezleyerek kullanıcıların erişimine sunan bir sistemdir. Bu yazımızda CND hakkında aklınızda bulanan “Cindicator Nedir?, CND Nedir?, Cindicator Ne İşe Yarar?, CND Nasıl Alınır?, Cindicator Nasıl Çalışır?” gibi sorularda sizlere yardımcı olacağız. Bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak Cindicator hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Cindicator Nedir?

2015 yılında piyasaya sürülen Cindicator, blockchain sistemine sahip bir projedir. Projenin amacı piyasa tahminlerini ve yatırımcıların tahminlerini birleştirerek bir analiz sonucu elde etmeyi amaçlamaktadır. Böylelikle yatırım yapacak kişilere yatırımları ile ilgili en iyi piyasa verilerini sunarak, yatırımların daha sağlıklı olmasını yardımcı olmaktadır.
Cindicator yaptığı bu işlemlerine “Hibrit zeka” ismini vermeyi uygun buldu. Böylelikle insanlar ile yapay zekinin yaptığı tahminlerinin birleştirerek kullanıcılara hibrit zeka adı verdiği sistem ile birlikte doğru veriler paylaşılmasını amaçlamaktadır. Şirkete göre yaptıkları bu projenin geleceğin en büyük projelerinden biri olacağı düşünülüyor.


Geçtiğimiz 2019 yılında kullanılan bu ağ, 30’un üzerinde yapay zeka algoritmasından yararlanarak bir ayda 400 bin üzerinde tahmin yürütülmesini sağlıyordu. Oldukça yüksek değerler olan bu değerler, bu tahminlerinin yanında Etheryum üzerinde çalışmalar yapılan CDN isiminde bir projesi bulunmaktadır.

Cindicator Nasıl Çalışır?

Cindicator içerisinde yer alan kullanıcılar, platform üzerinden sorulan finansal soruları günlük olarak cevaplayarak bir takım verilerin oluşmasını sağlamaktadırlar. Bu tahminler kripto paraların yanında, vadeli işlemler, hisse senetleri ve forex’de dahildir. Ayrıca bunların yanında kullanıcılara, ekonomik olaylar ve finansla gelişmeler ile ilgili de tahminler sunabilir. Sistemde yer alan algoritma gerçeğe yakın, doğruluk payı olan tahminlere daha çok itimat etmektedir. Tahminler yapıldıktan sonra ise işin içerisine yapay zeka girmektedir. Sistemde yer alan yapay zeka, kullanıcılarım tahminlerini analiz ederek bir takım veriler oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca CDN, tahminler yapan kullanıcıları her ay sonunda ödüllendirme sistemine tâbi tutulmaktadır. Kullanıcıların alacağı ödüller ise yapılan tahminlerin doğruluk oranlarına göre verilmektedir. Bu yüzde kullanıcılar ne kadar çok doğru tahmin yaparsa o kadara çok ödüllendirmeye tâbi tutulmaktadır.

Cindicator (CND) nedir? Cindicator ne işe yarar?

CDN Ne İşe  Yarar?

Cindicator içerinde yer alan CDN, Cindicator’un yerli coinidir. Bu coin Etheryum tabanlı olarak üretilmiştir. CDN ağı içerinde yer alan ve kullanıcılara adil bir dağıtım sağlamaktadır. Platform içerisinde yer alan tahminleri kullanıcıların erişimine sunulmaktadır. Bunun yanında kullanıcıların stratejik karar alma sürecine dahil olmasını sağlayarak belirli bir kitlenin oluşumu sağlanmaktadır. Kullanıcıların ve yapay zekânın topladığı tüm bilgiler, analizler sonucunda kullanıcıların erişimine sunulmaktadır.

CDN Nasıl Alınır?

Cindicator projesiyle ilgisi bulunan kişiler ilk öncelikle CDN’nin faaliyet gösterdiği borsalar üzerinde yer alması gerekmektedir. Bunun ilk önce kullanıcıların CDN’nin yer aldığı borsalardan birine kayıt olmadı gerekmektedir. Kayıt işlemlerinin ardından hesaplarını belirli aşamalar ile birlikte doğrulama yaparak bu borsalarda faaliyet gösterebilirler. Bunları yapan kullanıcılar CDN almak istedikleri zaman, cüzdanlarında yeterli bakiye olmasıyla birlikte diledikleri kadar CDN satın alma işlemini gerçekleştirebilirler.

Sorumluluk Reddi

Bu yazımızda herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi yoktur. Kripto yatırımları oldukça yüksek riskli yatırımlardır. Bu nedenle yatırım yapacak kişiler bu yazıyı kesinlikle referans almaması gerekmektedir. Bu yazımızı okuyan kişilerin yapacağı yatırımlar tamamen kendi sorumluluğundadır. Kişilerin yapacağı yatırımlar sonrasında site ve yazar herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Etiketler