Çalışanlara müjde Bakan Bilgin açıkladı! Asgari ücrete en büyük zam yolda!

Bakan Bilgin asgari ücretlere yönelik zam açıklamasında "Çalışanı enflasyonun tahribatından kurtaracağız" ifadelerine yer verdi.

Çalışanlara müjde! Asgari ücrete en büyük zam yolda!

Yaşam maliyetlerinin artmaya devam ettiği bu dönemde asgari ücret üzerinde gelecek zam vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Her yılın sonlarına doğru gündemde yer edinen asgari ücrete zam haberine bu sefer Bakan Bilgin'den açıklama geldi.

Emekçileri sevindireceğiz!

Yılbaşında yapılacak zam ile işçi, memur ve emekli maaşlarına yönelik iyileştirilmeye gideceğini belirten Bakan Bilgin, "Önümüzdeki aralıkta da emekçilerimizi sevindirecek haberler vereceğiz. Onları enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz. Bu bizim sözümüzdür." sözlerine yer verdi.

Çalışanlara müjde Bakan Bilgin açıkladı! Asgari ücrete en büyük zam yolda! - Resim : 1

'İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret ile yaptığı açıklamasında,  'Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız. Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım' ifadelerine yer verdi.

Asgari ücret ne kadar olacak?

Temmuz ayında yapılan zamlarla beraber asgari ücret 5.500 TL'ye yükseldi. 6 aylık enflasyon farkı doğrultusunda asgari ücrete yapılacak zam Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenecek. Bunun yanında asgari ücrete yapılan zam yüzde 10 ile yüzde 20 arasında gerçekleşirse 2023 yılında asgari ücretin yaklaşık 7 bin lira seviyesine gelmesi beklenmekte.