BTC.Top CEO’su Jiang Zhuoer: Durum o kadar da ciddi değil

Çin Devlet Konseyi’nin cuma günü Bitcoin ve Bitcoin madencileriyle ilgili yaptığı açıklamadan sonra en büyük kripto parada ciddi bir düşüş yaşanırken, önemli madencilik havuzu BTC.Top CEO’su Jiang Zhuoer, gündemi değerlendirdi.

Çin Hükümeti Başkan Yardımcısının BTC ve BTC Madenciliği hakkında yaptığı açıklamaların ardından neredeyse tüm kripto paralar yüzde 50 den daha fazla değer kaybetti. Buna karşın önde gelen madencilik havuzu BTC.Top CEO'su Jiang Zhuoer, gündeme dair açıklamalar yaptı.

Çin'in yıllardır süre gelen sıkı tedbirler alınması talepleleri sadece hash gücü dağıtımındaki etkisini kaybedeceğini düşündüğünü bildiren Zhuoer, şu an Çin'in elinde tuttuğu bu gücü Kuzey Amerika ve Avrupa'ya kaptıracağını iddia etti. Mevzu bahis konu için sosyal medya platformu Twitter hesabından açıklamalar yapan CEO şöyle dedi:

“Durum, düşündüğünüz kadar ciddi değil”

Çin’in Bitcoin madencilik endüstrisi konusunda yürüttüğü politikayla ilgili fikirlerimi yaplaşmak istiyorum. Çin’de şu anki Bitcoin madenciliğiyle ilgili durum, düşündüğünüz kadar ciddi değil.

 

 

 

 

 

 

Çin Mali İstikrar Yönetimi toplantı sonrası şunu demişti:

Finansal riskleri kararlıkla kontrol ediyor ve engelliyoruz. Bireysel olarak alınan risklerin toplum seviyesine yayılmaması için kripto para ticaretine ve Bitcoin madenciliğine karşı sert tedbirler alabiliriz.

 Bu haberlerin hemen ardından Elon Musk Kuzey Amerika'lı BTC Madencilik şirketleri ile yaptığı mini konferansın ardından enerji tüketiminin umut vadedici hale gelebileceği açıklamasını yapmış ve arından BTC başta olmak üzere birçok altcoin günler sonra bir nefes alıp sert hareketlerle yukarı tekrar tırmanışlar göstermişti.

 

Anlaşılan o ki Finansal riskleri kontrol etme konusunda katı tavırlar sergileyen Çin Devleti gücü elinden kaybetme ihtimali ile karşı karşıya. Alınan riskler toplum seviyesine yayılmaması için kripto para ticaretine ve Bitcoin madenciliğine karşı sert tedbirler alabiliriz diyen Çin Hükümetinin bu tedbirleri alıp almayacağı ise şimdilik bir muamma.

BirBorsa / Cem Arslan

Etiketler